• İmsak 00:00
 • Güneş 00:00
 • Öğle 00:00
 • İkindi 00:00
 • Akşam 00:00
 • Yatsı 00:00
 • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2024 - Şalpazarı

Kuzuluk Mahallesi halkı AK Partili Vekillerden yollarının yapılmasını istedi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

cora kuzuluk

Geçtiğimiz günlerde Referandum çalışması için Şalpazarı’na gelen AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora vatandaşların yoğun talepleriyle karşılaştı. Her fırsatta, “Şalpazarı’nın Vekili” olduğunu ifade eden Salih Cora, AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Murat Topkara ve diğer partililerle birlikte akşam saatlerinde Kuzuluk Mahallesi’ni ziyaret ederek buradaki kahvehanede vatandaşlara kısa bir konuşma yaptı. Kuzuluk Mahallesi halkının her zaman kendilerine büyük destek verdiğini ifade eden Milletvekili Av. Salih Cora, 16 Nisan’daki Referandumda da bunu daha güçlü bir destekle sürdürmelerini istedi.

IMG_1054kuzuluk-yol-istedi

Kuzuluk Mahallesi halkı adına söz alan Muhammet Ergin, Milletvekili Cora‘ya, kendilerine daha önce söz verilmesine rağmen mahalle yolunun hala yapılmadığını belirterek, “Bu vatan için her zaman canımızı ve malımızı ortaya koyduk ve koymaya devam ediyoruz. Bu hizmet bize neden çok görülüyor ? Mahallemize gelirken yolda epey zorlanarak buraya ulaştınız. Biz her gün ulaşımda bu çileleri çekiyoruz. Eğer Devletimizin bu yolu yapacak imkanı yoksa bize at arabası versin arpasını da göndersin bu yoldan böylece ulaşım sağlayalım” dedi.

IMG_8573

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin yıldan yıla yaptığı 500-700 metrelik betonla bu 13 km yolun, 30 yılda ancak tamamlanabileceğini ifade eden Muhammet Ergin, “Ya Şalpazarı’ndaki diğer mahallelerimizde yaşayan kardeşlerimiz bir yıllığına haklarını bize versin veya ayrı bir proje ile bu yolumuz bir çırpıda yapılsın” şeklinde konuştu.

muhammet-aksoylu IMG_1079

Mustafa Aksoylu adlı vatandaş da, Kuzuluklular olarak 14 yıldır AK Parti Hükümetine yüzde 80 civarında oy verdiklerini ancak bir yol hizmeti alamadıklarını söyleyerek, “Yönetim sistemi değişikliği olduğu için 16 Nisan’daki referandumda aynı oranın üzerinde ‘EVET’ diyeceğiz, ancak yolumuzun acilen yapılmaması durumunda ilk seçimlerde bunun cevabını sandıkta oylarıyla vereceğiz. Halep ne kadar mağdursa biz de yol konusunda o kadar mağduruz” dedi.

Mustafa Aksoylu, “Mahalle Muhtarından Trabzon Valisine kadar herkesten şikayetçiyim. Bu yolu biz Merhum Özal döneminde vurdurduk. AK Parti yolumuzu yaptıramadı. Buradan ilgililere bu feryat ve maduriyetimizi duyurmak istiyoruz” diye konuştu.

Toplantıda söz alan bir kadın da Milletvekili Salih Cora‘ya; “Sn. Vekilim otoyollar yaptınız, tünel ve köprüler inşa ettiniz. Dağları deldiniz ama Şıhkıranı’ndan buraya zor ulaştınız. Bir kaç gün gidip gelseniz bu yolun yapılması için bizden çok gayret ederdiniz. Bu çağda bu yol bu halka reva mı?” şeklinde yakındı.

Kuzuluklular Milletvekili Salih Cora'ya, "Sözümüz net, kakarımız EVET" dediler
Kuzuluklular Milletvekili Salih Cora’ya, “Sözümüz net, kakarımız EVET” dediler

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

 1. 30 Mart 2017, 21:27

  Kuzuluk Mahallesi Sakinlerini tebrik ediyorum. Gerçekten hayati önemli meseleye parmak basmışlar. Ak Parti Türkiye’yi yol, köprü ve tünellerle doldurdu adeta demir ağlarla ördü ancak Gökçeköy ve Kuzuluk’a bir yolu yapamadı. Ancak bunu kimse dile getirmiyor. Şıhkıranı’nda konuşma yapılırken hatta kendileri ile dalga geçilirken öylece dinliyorlar. Şalpazarı’nın en önemli sorunu eğitimdir, eğitim içinde bu mahalle yolları yapılmalıdır. Mahalle yolları yapılamadın yayla yollarını yapmak cinayettir.

 2. 31 Mart 2017, 10:01

  Kuzuluk Köylüleri komşularımızı tebrik ediyorum sıkıntılarını medenice dile getirmişler.İnşallah en kısa zamanda yol güzergahı hal olur.Artık Gökçeköyden girecek tünelin Trabzon meydanına ulaşmasını konuşmalıyız İnşallah hızlanan Türkiyemiz bir gün bunlarıda başaracak. selam

 3. 1 Nisan 2017, 09:02

  Siyasiler; Gökçeköy’ü,Kuzuluk’u,Sinlicece’yi Şıhkıranından ibaret sanıyorlar.Çünkü onlara yerel siyasiler tarafından öyle tanıtılmış. Şıhkıranına kadar gelip geri dönüyorlar.Oy zamanı geldi bütün mahalle yolarını dolaşsınlarda yolların rezilliğini görsünler.Milletten oy isterken hangi yolu kullanarak oy kullanmaya gideceklerinide bir zahmet sorsunlar.Ama bu işte asıl suçu olan yerel siyasiler ve bazı idareciler.Yerel siyasiler sıkıntıları dile getirmez her şey çok iyi hoş deyip icraat yapacak olanları Şalpazar’ından geriye çevirirlerse olacağı budur.Bizim bak şöyle projemiz var böyle porejemiz var.Projeniz ne sis dağı yolu ve kadırga yolunun betonlanması.Utanmaz arlanmazlar mahlle yolları berbat durumda iken yayla yollarımı kaldı proje olarak da bunları siyasilere sunuyorsunuz.Bu mahalle yollarını kullanıp kışın karda, buzda, çamurda taşımalı sistem ile okula giden çocukları hiç mi düşünmüyorsunuz.Tezderesinde hasta olup hastahaneye gidecek olan bir hastayı mı düşünmüyorsunuz.Hiç mi vicdanınız yok.Sizin hiç mi çoluk çocuğunuz yok.Seçim zamanından seçim zamanına gittiğiniz, benim vergim ile alınan arazili araçlarınızla veya benim vergim ile mazotu doldurulan araçlar ile o kapılara gidip utanmadan oy istersiniz.