Orhan Bıçakçıoğlu, ikametini başka ilçelere alanlara tepki gösterdi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

orhan bicakci

Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu‘nun, Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Salı günü yaptığı konuşma gündeme damgasını vurdu. Yılın 12 ayı Beşikdüzü’nde ikamet edip, nüfusunu Şalpazarı’na alan vatandaşların organize bir hareket içinde, yaşadıkları, suyunu içtikleri ve havasını soluyup hizmet aldıkları ilçeye ihanet ettiklerini ifade eden Başkan Orhan Bıçakçıoğlu,  “Bunların hepsinin cezasını kanun çerçevesinde vereceğiz” dedi.

Organize hareketle ihanet ettiler

2017’ye girerken Trabzon’un toplam nüfusunun 10 bin 962 artarak, 779 bin 379 olduğunu kaydeden Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu şunları söyledi:

18 ilçenin 6’sında nüfus artışı var. Ortahisar, Akçaabat, Yomra, Şalpazarı, Vakfıkebir, Sürmene. Maalesef gördüğüm, izlediğim kadarıyla ve emin olduğum kadarıyla, vatandaşlarımız yaşadıkları ilçeden, suyunu içtikleri, havasını soludukları ilçelere bilerek veya bilmeyerek ama şundan eminim, organize bir hareket içinde ihanet ediyorlar. Yıl 12 ay Beşikdüzü’nde oturacaksınız, ondan sonra nüfusunuzu komşu ilçeye alacaksınız.

İkametini kendi ilçelerine alanları tespit edip cezalandıracağız

Biz bunları tespit ediyoruz. Bakıyoruz. İnanın buradan kamuoyu ile paylaşmak istedim. O gidenleri tek tek tespit edip, “Çevre Temizlik Vergisi”  adı altında cezalarını keseceğiz.

orhan baskan

Böyle küçük hesaplar ilişkilerimizi bozar

Böyle küçük hesaplarla ilçelerde nüfus hareketini sağlamak, yaşatmak sadece komşuluk ilişkilerini bozar. Et ve kemik gibi, et ve tırnak gibi diye söyleyeceğiz fakat bir bakıyorsun, organize bir hareket sen şuraya çık Ocak ayında geri dönersin, sen buraya gel Ocak ayında geri dönersin. Bunlar belki 250-300 milyar yıllık kazandırır ama, gönülleri zedeler, telafisi de imkansız gönül kırgınlıklarına neden olur.

Pizliğinizi bize, paranızı başka ilçeye vereceksiniz. O paraları geri alacağız.

Onun için ben belediye başkanı arkadaşlarımdan bu işlere tevessül edilmemesini, kendilerinin dışında bu hareketler yapılıyorsa, bunların da önüne geçilmesini talep ediyorum. Yani yiyeceksiniz, içeceksiniz. Pisliğinizi bırakacaksınız. Paraya geldiği zaman sıra bura almasında başka ilçe alsın. Yok böyle bir şey. Burdan kamuoyuna deklare ediyorum. Beşikdüzü’nde oturup da başka ilçelere giden kim varsa A’dan, Z’ye tespit edeceğim. Buna zamanımızı vaktimizi ayıracağız. Elemanımızı görevlendireceğiz. Çalışmaları başlattık. Bunların hepsinin cezasını kanun çerçevesinde vereceğiz. O paraları gerisin geri alacağız.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum

  1. 16 Şubat 2017, 15:49

    Nahoş bir açıklama olmuş.Başkana pek yakışmadı.Hatasının farkına varacaktır.

  2. 16 Şubat 2017, 20:30

    Bu değerli başkanımıza umarım cevap verilir Beşikdüzünde manavı kasabı vs. burda yaşıyan lardan nasipleniyor ….

  3. Şimdi bütün şalpazarlıların hepsi tepki göstermeli. ihanetten bahsediliyor bence bir başkana yakışmıyor.Başkan bu güne kadar nufus üzerinden aldığı para yardımlarını almasın .şalpazarı belediyesi acmı gezecek.çekememezliğin dik alası.

  4. 17 Şubat 2017, 17:49

    Kastını aşan, seviyesiz bir konuşma olmuş, Reis o kadar dürüstse kendi geçmişine baksın.