Paletli Ambulans alındı. Şalpazarı’nda kış yine zor geçecek !

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir süreden beri Şalpazarı’nda 2015 yılında Şalpazarı 112 Acil Sağlık İstasyonunda hizmet veren paletli ambulansın Vakfıkebir’e çekileceği söylentisi kulaktan kulağa dolaşıyordu. İşte bu söylenti dün gerçekleşti ve paletli ambulans Şalpazarı’ndan alınarak Vakfıkebir’deki 112 Acil Sağlık İstasyonunun önüne çekildi.

Kışın 1 metre karda bile yüksek kesimlerde yaşayan vatandaşların imdadına yetişerek hayat kurtaran paletli ambulansın daha etkin hizmet vermesi amacıyla Vakfıkebir’de konuşlandırıldığı belirtiliyor. Ancak, Vakfıkebir’deki paletli ambulansın asfalt yolda yürütülerek Şalpazarı’nın ücra bölgelerine nasıl ve ne kadar sürede ulaşacağı bilinmiyor. Şalpazarılılar paletli ambulansın olmadığı zamanlardaki mağduriyeti yaşamaktan korkuyor. Şalpazarı 112 Acil Sağlık İstasyonundaki paletli ambulans kış aylarında Tonya ve Beşikdüzü ilçelerindeki hastalara da hizmet veriyordu.

Şalpazarı İlçe Hastanesi’ne getirilen modern diş ünitesi de Diş Hekimi Ömer Dane‘nin Erzurum’a tayin olmasından sonra Trabzon’daki başka hastaneye alınmıştı.

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir