Şalpazarı Eğitim Derneği, “Şehit Yakınlarına ve Gazilere Saygı Programı” düzenliyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Merkezi İstanbul’da bulunan Şalpazarı Eğitim Kültür Sanat ve Turizm Derneği, 17-19 Kasım tarihleri arasında ”Şalpazarı Şehit Yakınları ve Gazilere Saygı Programı” adı altında anlamlı bir etkinlik düzenliyor.

Daha önce altı kez “Şalpazarı Çocuk Ve Gençlik Festivali”, iki defa “Şalpazarı Öğretmenler Buluşması” ve bir kere de “Şalpazarı Yöneticileri Buluşması” etkinliğini başarıyla hayata geçiren Şalpazarı Eğitim Derneği, yeni bir etkinliğe daha imza atmaya hazırlanıyor.

Şalpazarı Eğitim Derneği Başkanı Hasan Keskin yaptığı açıklamada; tarihi kanlarıyla yazan şehitlerimize ve gazilerimize olan vefa borcunu bir nebze  olsun ödemek istediklerini, bu sebeple etkinliklerde beraber olmayı amaçladıklarını belirterek, Şalpazarı’ndaki şehit yakınları ve gazilerin katılımlarıyla gerçekleşecek olan ”Şehit Yakınları ve Gazilere Saygı” etkinliğinin 17 Kasım Çarşamba günü, etkinliğe katılacak Şehit Yakınları ve Gazilerin İstanbul’da hava alanından karşılanmasıyla başlayacağını, 3 gün sürecek olan etkinlikte, misafirler tarihi turistik yerler gezip şehitlik ve kurumlar ziyaretleri yapacaklarını, Boğaz turu, Çamlıca Kulesi, Panorama 1453, tarihi yarımada ve Edirnekapı Şehitliği’nin yanı sıra Çanakkale Gelibolu Şehitliği’ne de ziyaret programı düzenleneceğini bildirdi.

 

Etkinlikler, 19 Kasım Cuma akşamı “Şalpazarı Şehit Yakınları ve Gazilerinin” hava alanından Trabzon -Şalpazarı’na  uğurlanmasıyla sona erecek.

Başkan Keskin ayrıca kafile onuruna bir de anma gecesinin yapılacağını, 2022 Mayıs ayında “7. Şalpazarı Çocuk Ve Gençlik Festivalini” de hayata geçireceklerini de sözlerine ekledi.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir