Şalpazarı Eğitim Derneği’nden ilk ve ortaokul öğrencilerine sağlık konferansı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

gokcekoy

Merkezi İstanbul’da bulunan; Trabzon – Şalpazarı Eğitim, Kültür, Sanat ve Turizm Derneği, Şalpazarı’ndaki ilk ve ortaokullarda ağız-diş sağlığı ve hijyen konulu bilgilendirme çalışmaları yaptı.

Şalpazarı Eğitim Derneği Başkan Yardımcısı Kemal Türkmen yönetiminde gerçekleştirilen çalışmaya Şalpazarı İlçe Hastanesi Başhekimi Dr. Özgür Vuran ve Diş Hekimi Muhsin Küçük ile  Derneğin Üniversite Platformundan 5 öğrenci de katıldı.

HABER VİDEOSU

[youtube Y8e_p7yW72k]

gokcekoy dis ali-kiran hasan ibrahim

Eğitim Derneği Görevlileri ve Doktorlar ilk olarak Gökçeköy İlk ve Ortaokulu’nu ziyaret etti. Burada Dr. Özgür Vuran öğrencilere sağlığın temel şartının temizlik olduğunu ifade ederek, öğrencilerden ellerini bol su ve sabunla temizlemelerini istedi. Diş Hekimi Muhsin Küçük de, diş sağlığının önemine işaret ederek, diş temizliğinin nasıl yapılacağını öğrencilere tatbiki olarak gösterdi. Mini konferansların ardından öğrencilere Şalpazarı Hayat Eczanesi’nin armağanı olarak diş macunu ve fırçalar dağıtıldı. Dernek Yöneticisi Kemal Türkmen tarafından Gökçökey Okul Müdürü Ali Kıran’a Şalpazarı Eğitim Derneği’nin plaketi takdim edildi.

simenlidoganci

Dernek Görevlileri ve Doktorların ikinci durağı ise Simenli Okulu oldu. Buradaki bilgilendirme konferanslarının tamamlanmasından sonra Okul Müdürü İbrahim Kahraman’a plaket verildi. Eğitim Derneği günün son çalışmasını ise Doğancı Okulu’nda yaptı. Okulun konferans salonundaki diş sağlığı ve hijyen konferansı oldukça eğlenceli geçti. Konferans ekibi, Şalpazarı Eğitim Derneği’nin plaketinin Okul Müdürü Hasan Odabaşoğlu’na verilmesinden sonra öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirip İlçe merkezine hareket etti.

ahmet

Şalpazarı Eğitim Kültür Sanat ve Turizm Derneği Başkan Yardımcısı Kemal Türkmen ve Üniversite Platformu Üyesi Öğrenciler, İlçe Hastanesi Başhekimi Dr. Özgür Vuran’ın daveti üzerine Hastaneyi ziyaret edip burada çay içtiler. Akşam saatlerinde ise Tokullar Mağaza Müdürü Ahmet Yüksel Gülay’ı ziyaret eden Kemal Türkmen ve Üniversiteli Öğrenciler, Gülay’a ve Necati Tokul’a derneğe önemli katkılarından dolayı hazırlanan plaketleri takdim ettiler.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir