Şalpazarı Halk Eğitimi Merkezi 2024 Dönem Sonu Sergisi göz kamaştırdı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şalpazarı Halk Eğitimi Merkezi, kursiyerlerin becerilerini yıl sonunda görücüye çıkardı. Halk Eğitimi Merkezi binasında düzenlenen sergide; el ve makine nakışı, kadın dış giyim, geleneksel makine mekikli dokuma ve takı tasarım ürünleri sergilendi.

Serginin açılış töreninde konuşan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Yücel Usta, “El emeği göz nuru ile hazırlanan bu eserler, sadece bir sanat eseri değil, aynı zamanda kişisel gelişimin, disiplinin ve dayanışmanın bir simgesidir. Kursiyerlerimizin elde ettikleri bu başarılar bizler için büyük bir gurur kaynağıdır. Kursiyerlerimizin başarısında büyük pay sahibi olan usta öğreticilerimize de teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaymakam Semih Memiş, Belediye Başkan V. Mustafa Özendi, İlçe J. K. Teğmen Seher Serin, İlçe Emniyet Amiri Ahmet Kılıç ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Türkmen’in yanı sıra diğer daire amirleri ve vatandaşların da katıldığı törende Kız Halk Oyunları Ekibi kemençe eşliğinde horon gösterisi sundu.

Kaymakam Semih Memiş ve Belediye Başkan V. Mustafa Özendi bazı kursiyerlere belgelerini takdim ettiler. Kaymakam ve beraberindekiler temsili kurdele keserek serginin açılışını yaptılar ardından da sergiyi gezdiler. Kaymakam Semih Memiş, sergiye gezerken usta öğreticilerden sergilenen el ürünleriyle ilgili bilgiler aldı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir