Şalpazarı’nda Muhtarlar Günü nedeniyle tören düzenlendi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DSC_0483

Şalpazarı’nda 19 Ekim Muhtarlar Günü kutlandı. Kutlama töreni Atatürk İlk ve Orta okulu bahçesinde bu sabah yapıldı. Saat 09.00’da mahalle muhtarları, protokol ve daire amirleri Atatürk Anıtı önünde toplandı.

HABER VİDEOSU

[youtube C1KHnIwPRZY]

DSC_0463  DSC_0468

Şalpazarı Muhtarlar Derneği Başkanı ve Gölkiriş Mahallesi Muhtarı Mustafa Kel, Atatürk Anıtına çelenk koydu. Ardından Atatürk ve Türk Büyükleri anısına saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu.

DSC_0476

Muhtarlar adına Düzköy Mahallesi Muhtarı Şaban Yılmaz bir konuşma yaptı. Muhtar Yılmaz konuşmasında muhtarların mevcut sorunlarına değindi. Muhtar Yılmaz, Büyükşehir Yasası ile birlikte mahalleye dönüşen köylerinin tüzel kişiliğinin ortadan kalkmasından yakındı. Muhtar Şaban Yılmaz ayrıca muhtarların silah ruhsatlarından ücret alınmamasını da istedi.

DSC_0500

Okul bahçesindeki törenin ardından Şalpazarı Muhtarlar Derneği’nde muhtarlara ve misafirlere ikramlarda bulunuldu. Şalpazarı Kaymakamı Murat Beşikci ve Belediye Başkanı Refik Kurukız da Muhtarlar Derneği’nde muhtarlarla birlikte çay içip sohbet ettiler.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir