Şalpazarı modern bir Hükümet Konağı’na kavuşacak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçen ay ihalesi yapılan Şalpazarı Hükümet Konağı’nın inşaatı bugünlerde başlıyor. İhaleyi alan firma inşaat için tüm hazırlıklarını tamamladı ancak 20 gündür arsa üzerindeki araçların ve harfiyatın boşaltılmasını bekliyor.

Şalpazarı Kaymakamı Murat Beşikci, AK Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk ile birlikte İlçe girişindeki araziye giderek son durumu yerinde incelediler. İhaleyi alan inşaat firması yetkilisi Kaymakam Beşikci‘ye arsanın boşaltılmasını beklediklerini, iş makinalarının yol kenarlarında kaldığını söyledi. Kaymakam Murat Beşikci ve AK Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk,  Hükümet binası inşaatının başlayacak olması nedeniyle, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘ya Şalpazarılılar adına teşekkür ettiler.

Şalpazarı’nda ilk kez yapılacak olan Hükümet binasının 1 yıl gibi kısa bir sürede yapılarak teslim edilmesi planlanıyor. Mevcut binanın ise öğrenci yurdu olarak değerlendirilmesi düşünülüyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şalpazarı Hükümet Konağı’nın modern bir mimariyle inşa edileceğini söylemişti.

3 bin 836 metrekarelik alana 5 katlı olarak inşa edilecek olan Şalpazarı Hükümet Konağı’nın dış cephesi farklı renklerde taşlarla kaplı olacak ve Selçuklu mimarisini yansıtacak. İki farklı girişi bulunacak binada, “Trafik Denetleme Amirliği, Emniyet Servisleri, Mal Müdürlüğü, Tüketici Hakları birimi ve Kaymakamlık” yer alacak.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir