Zeki Çabuk: Ağasar Deresi ıslahı ve peyzaj çalışmalarımız devam ediyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Zeki Çabuk, İlçede dere ıslahı ve peyzaj çalışmalarının sürdürüldüğünü söyledi. Dorukkiriş Değirmeni etrafındaki çalışmalarla Acısu’daki ıslah çalışmalarının devam etteğini belirten Başkan Çabuk Şalpazarı İlçe Merkezindeki Ağasar Deresi Vadi Projesi inşaatının da hızla devam ettiğini kaydetti.

Şalpazarı’ndaki dere içinde 320 metrelik bir alanda sağ ve sol sahilde konsollar, emprenye ahşap kaplı yaya çelik yay köprüsü, 2 adet ışık, ve su oyunlu kuru havuz sistemi , engelli asansörü, ahşap ve doğal taş yürüme yolları ile 6 adet eğim düzenleyici britler ile oluşturulacak göletler inşa ediliyor.

“Şalpazarı Belediyesi’nin daha önce kendilerinden lokal olarak talep ettiği peyzaj çalışmasını; İçişleri Bakanımızın talimatlarıyla birlikte DSİ Bölge Müdürlüğümüz yeniden projelendirmişti. 7 Mart 2018 tarihinde de ihaleye çıkacağını da sosyal medya hesabımdan bunu duyurmuştum. Hamd olsun ihale yapıldı ve inşaat devam ediyor.” diyen AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Zeki Çabuk, “Bu hizmeti Şalpazarı’na kazandıran Bakanımız Sayın Süleyman Soylu‘ya, TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Trabzon Milletvekilimiz Muhammet Balta‘ya, Şalpazarı’nın Vekili Salih Cora‘ya, Milletvekillerimiz Adnan Günnar ve Bahar Ayvazoğlu‘na, AK Parti Trabzon İl Başkanımız Haydar Revi‘ye, Aağasar Deresi Vadi Projesi’ni yeniden güncelleyen DSİ Bölge Müdürümüz ve ekibine” teşekkür ediyorum şeklinde konuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir