Şalpazarı Kaymakamlığı’na Murat Beşikçi atandı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

kaymakam-besikci

İçişleri Bakanlığı’nca hazırlanan, Kaymakamlar ve  Vali Yardımcılarının görev yerlerinin değiştirilmesine ilişkin; “Mülki İdare Amirleri Atama ve Yer Değiştirmesi Kararnamesi” Resmi Gazete’nin dünkü sayısında yayımlandı. Kararnemeye göre, bir süreden beri boş bulunan Şalpazarı Kaymakamlığı’na, Antalya – Akseki Kaymakamı Murat Beşikçi atandı. Kaymakam Murat Beşikçi‘nin yine kaymakam olan eşi Zerrin Çay Beşikçi de Çarşıbaşı Kaymakamlığı’na atandı.

Şalpazarı’na eski Kaymakam Zihni Yıldızhan‘dan sonra ikinci kez kaymakam eşi kaymakam olan bir Kaymakam atanmış oldu. Hatırlanacağı üzere Şalpazarı eski Kaymakamı Zihni Yıldızhan‘ın eşi Yeliz Yıldızhan da Tonya Kaymakamlığı görevini yürütüyordu. Yıldızhan çifti de yeni Kararnameyle Bayburt’taki görevlerinin ardından Sivas Vali Yardımcılıkları görevlerine atandılar.

Şalpazarı Kaymakamı Murat Beşikçi kimdir?

1983 yılında Çorum’un İskilip İlçesinde doğan Murat Beşikci, İlkokulu İskilip Azmimilli İlköğretim okulunda, Ortaokulu Çorum İnkılap İlköğretim okulunda ve Liseyi ise Çorum Atatürk lisesinde bitirdi. 2001 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü kazanan Murat Beşikci, 2005 yılında mezun oldu. Aynı yıl açılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanan Beşikci 2006 yılında Antalya Kaymakam Adayı olarak mesleğe başladı. Isparta’da Teftiş stajını, Antalya’da İl Merkez stajını, Antalya Manavgat’da Kaymakam refikliği stajını yaptı. Kasım 2006-Mart 2007 tarihleri arasında Akpınar (Kırşehir) Kaymakam Vekilliği görevinde bulunan Murat Beşikci, daha sonra Ankara’da 4 Ay süren dil kursuna müteakip İngiltere’nin Sheffield kenti Üniversitesinde 1 yıl eğitim aldı. Murat Beşikci, Ağrı’nın Tutak kaymakamlığı görevini yürütürken Akseki Kaymakamığı görevine atandı. Kaymakam Beşikçi buradan da Şalpazarı Kaymakamlığı’na atandı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

 1. 24 Aralık 2016, 17:56

  Sayın.

  Murat BEŞİKÇİ yeni görevinizde başarının devamını dilerim.
  Şalpazarının 3 ay yazı var gerisi kıştır yol sağlık ve eğitim ile sorun yaşanılmaktadır bu hususta sayın kaymakam ve sayın belediye başkanına büyük görevler düşmektedir.saygılarımla
  Osman DURAN
  İ.E.T.T.Genl.müd.lüğünden emekli