Şalpazarı İlçe eski Milli Eğitim Müdürü Adil Bektaş ebediyete uğurlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir süreden beri tedavi gördüğü Çorum Devlet Hastanesi’nde önceki gün 68 yaşında vefat eden Şalpazarı İlçe eski Milli Eğitim Müdürü Adil Bektaş son yolculuğuna uğurlandı.

Bektaşlar Kitabevi sahibi ve CHP Şalpazarı İlçe eski Başkanı Gürsel Bektaş’ın ağabeyi olan 2 çocuk babası Adil Bektaş 2002-2006 yılları arasında 3.5 yıl süre ile vekaleten Şalpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yürütmüş, kısa süre Geyikli İlköğretim Okulu’nda öğretmenlik yaptıktan sonra emekliye ayrılmıştı.

1976 yılında Tonya’da ilkokul öğretmeni olarak meslek hayatına başlayan Adil Bektaş, Beşikdüzü’nde ve Şalpazarı’nın Ağırtaş, Çetrik ve Sugören mahallelerinde ilkokul öğretmenliği yaptıktan sonra Şalpazarı Halk Eğitimi Merkezi Müdür Yardımcılığı görevine bulundu.

Adil Bektaş’ın cenaze namazı dün Şalpazarı Merkez Cami önünde öğle namazının ardından kılındı. Cenaze namazında Şalpazarı Kaymakamı Zekeriya Murat Şahan, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun, Şalpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Türkmen ve önceki dönem Milli Eğitim Müdürleri Hasan Usta, Kemal Türkmen ve Güner Cengiz, eğitimciler, İlçe Müftüsü Hüseyin Hacıfettahoğlu, STK temsilcileri, siyasetçiler, Şalpazarı Belediyesi eski Başkanları Mehmet Muhcu ve Fehmi Cengiz de saf tuttu.

Şalpazarı İlçe eski Milli Eğitim Müdürü Adil Bektaş’ın cenazesi Şalpazarı Belediyesi cenaze aracıyla Üzümözü Mahallesi’ne götürülerek aile mezarlığına defnedildi.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir