Şalpazarı İlçe Müftülüğü Personeli “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyasına 14 bin 660 TL bağışta bulundu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şalpazarı’nda İlçe Müftülüğü personeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı, “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyasına yaklaşık 15.000 TL bağışta bulundu. İlçe Müftüsü Hüseyin Hacıfettahoğlu’nun teşviki ve desteği ile din görevlileri kendi aralarında maaşlarından topladıkları 14.660 TL’yi “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyasının hesabına yatırdılar. İlçe Müftüsü Hüseyin Hacıfettahoğlu, birlik ve beraberlik örneği göstererek bağış kampanyasına katılan personeline teşekkür etti.

“Sevinçte, sıkıntılı ve kederli günlerde beraber olmak insani vazifemizdir” diyen din görevlileri,  “Dünyayı etkisi altına aman Covid-19 salgını nedeniyle devletimiz halkımızın sağlığını korumak ve kollamak için 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlarımıza evde kalma zorunluluğu getirmiştir. Şalpazarı Kaymakamlığı bünyesinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu’nda görevli personelimiz ve hocalarımız bizatihi kendi özel araçlarını da kullanarak insanlarımızın kapısını çalıyorlar, ihtiyaçlarını soruyorlar, maaşlarını çekip gıda ihtiyaçlarını götürüp vermeye varıncaya kadar yapmaları gereken her şeyi en iyi şekilde yapıyorlar.” dediler.

Peygamber Efendimiz (s.a.v.) ’in, “İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır” hadisini ilke edinerek, bu zorlu süreçte de hem maddi, hem manevi anlamda rehberlik yapmaya devam ettiklerini ifade eden Şalpazarı Vefa Sosyal Destek Grubu görevlileri, insanların hayatını kurtarma uğruna büyük mücadele veren sağlık personelini, milletin huzuru ve güvenliğini tesis eden güvenlik güçlerine de teşekkür ettiler.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir