Şalpazarı’nda 24 Kasım Öğretmenler günü kutlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şalpazarı’nda 24 Kasım Öğretmenler Günü tatile isabet etmesi nedeniyle 2 gün öncesinde kutlandı. Şalpazarı Atatürk İlkokulu Konferans Salonu’ndaki kutlama Sabah 10.45’te başladı.

Törende Atatürk ve Türk Büyükleri anısına yapılan saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. Doğancı Ortaokulu Müzik Öğretmeni Nigar Kukuoğlu ve Şalpazarı Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Zekeriya Kıran saz ve keman çalarak türküler seslendirdiler. Öğrenciler şiirler okudu, öğretmenlik mesleğinin kutsallığını konu alan sinevizyon gösterimi yapıldı.

Atatürk İlkokulu salonundaki törene Kaymakam Uğur Ünsal, Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Beldüz, İlçe J. Komutanı Serdar Ceylan, İlçe Emniyet Amiri Soner Dinler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Cengiz, İlçe Müftüsü Hüseyin Hacıfettahoğlu ve Şalpazarı Eğitim Kültür Sanat ve Turizm Derneği Başkanı Hasan Keskin‘in yanı sıra az sayıda emekli öğretmen de katıldı.

Buradaki törenin ardından Şalpazarı Eğitim Kültür Sanat ve Turizm Derneği, Şıhkıranı’ndaki Zirve Otel Restaurant’ta öğretmenlere bir yemek verdi. Yemeğe Kaymakam Uğur Ünsal da katıldı. Kaymakam Ünsal, eğitime katkılarından dolayı Dernek Başkanı Hasan Keskin‘e çiçek verdi. Başkan Keskin de çiçekleri Müzik Öğretmeni Nigar Kukuoğlu‘na hediye etti.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir