Şalpazarı’nda onlarca vatandaşın bakkal borçları silindi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şalpazarı Eğitim Kültür Sanat ve Turizm Derneği Koronavirüs salgını nedeniyle zor günler yaşayan dar gelirli vatandaşlara yardım eli uzattı. Eğitim Derneği Başkanı Hasan Keskin başlattıkları kampanya ile Şalpazarı’nda şu ana kadar 14 bakkaldaki dar gelirli vatandaşların borçlarını sildirdiklerini söyledi.

Keskin‘in konu ile ilgili açıklaması şöyle:

“Dünyada ve Ülkemizde, Covit 19 karantina günlerindeyiz. Daha bitmedi, dikkate devam edelim.

Türkiye’mizin sağlık ordusu, salgını ön cephede karşılayıp üstesinden gelirken, mecburi önlemler sebebiyle de, vatandaşlarımızın sıkıntılı günlerde olduğu malumdur. Devletimiz, her türlü tedbiri almakta, Sağlık Bakanımız ve Bilim Kurulu da isabetli tavsiyelerle bu süreci yönlendirmektedir.

“Biz Bize Yeteriz Türkiye” kampanyası yoğun ilgi görürken, yerel yönetimler ve STKlar da bu süreçte milletimizin sıkıntılarına daha fazla çare için çalışmaktadırlar.

MİLLİ DAYANIŞMANIN yanında, MAHALLİ KENETLENMENİN de öneminin farkındayız. Bu sebeple, EĞİTİM DERNEĞİ olarak, “Bakkala Bir Hesap” diyerek başladık. İlçemiz Şalpazarı’mızın 14 bakkalında onlarca komşumuzun hesaplarına kapatma/katkı yardımında bulunduk. Katkıda bulunan kardeşlerimize, Yönetim Kurulumuza, organizasyonun sahadaki emektarı, Bşk. Yrd.cımız  Kemal Türkmen Hocama ve bakkal esnaflarımıza minnettarız. İyilik nasip işidir; bizlere bu iyiliği nasip eden Rabbime hamdolsun.

 

STK temsilcilerimizden, para değil hizmet taahhüdünde bulunmalarını önemsiyoruz.

Gönül Köprülerinde birlikte yürümeye devam ediyoruz.  “İşimiz de Gücümüz de Eğitim…”

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir