Şalpazarı’nda yollar 3 yılda beton ve asfaltla kaplanacak

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

akp topkara

AK Parti Şalpazarı İlçe Mart Ayı Danışma Meclisi toplantısı yapıldı. Toplantının divan başkanlığını, AK Parti’nin yerel yönetimlerden sorumlu Trabzon İl Başkan Yardımcısı İrfan Çelik yaptı.

Toplantıda konuşan AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Murat Topkara, Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl zarfında 2 milyon liralık betonlama ve bir o kadar da asfaltlama yapacağını, Şalpazarı’nda Büyükşehir yol ağının 3 yıl içinde sağlıklı bir yapıya kavuşturalacağını açıkladı.

Danışma Meclisi Toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı
Danışma Meclisi Toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı

AK Parti Trabzon İl Başkan Yardımcısı ve Şalpazarı Koordinatörü Mehmet Alp,  İlçe Yöneticileri, Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Fatih Yılmaz ve Belediye Meclisi Üyeleri, İlçe Kadın Kolları Başkanı Emine Atalar, Gençlik Kolları Başkanı Ferhat Atar ve bazı partililerin de katıldığı toplantıda konuşan İlçe Başkanı Murat Topkara özetle şunları söyledi:

Büyükşehir Şalpazarı’nda bu yıl 4 trilyon liralık betonlama ve asfaltlama yapacak

“Büyükşehir Belediyemiz Şalpazarı’mıza 2016 yılı içinde eski rakamla 2 trilyon liralık beton verdi. Betonla ilgili İlçe yöneticilerimiz ve  Belediye Meclis Üyelerimizle toplantı yaptık. Ve bu toplantıda paylaşımı yaptık. Büyükşehir geçen yıl 781 milyar liralık beton vermişti, bu yıl bunu 2 trilyona çıkardı. Huzurlarınızda Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na teşekkür ediyorum. Aynı şekilde Büyükşehir bize beton kadar asfalt da verecek. Yapacağımız çalışmalarla Büyükşehir Belediyemize ait yol ağının önümüzdeki 3 yıl içinde betonlamasını ve asfaltlaması yapılarak bitireceğiz”

Şıhkıranı – Kadırga yolunu betonlayacağız

“Ayrıca Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun destekleriyle Şıhkıranı ve Kadırga arasındaki yolun, “Yeşil Yol” kapsamına alınmasıyla ilgili girişimlerde bulunduk. Trabzon Büyükşehir Belediyemize yazıyı yazdırdık. Dün de DOKAP Başkanı Ekrem Yüce ile bir araya geldik. Bu yolla ilgili ne zaman yapılacağı konusunu görüştük. DOKAP Başkanı bize bu yolun yapılmasıyla ilgili her türlü yardımcı olacağını belirtti. Neticeleri inşallah önümüzdeki günlerde alacağız”

Şalpazarı’na yüksek okul açacağız

“Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun deyişiyle; Trabzon’a ikinci üniversite kurulması demek, Şalpazarı’na yüksek okul açılması demekti. İkinci üniversite kurulmak üzere. İnşallah Şalpazarı’na yüksek okul açağız. Bununla ilgili Şalpazarılı Rektörümüzle ve Profesör ve  Doçentlerimizle yaptığımız istişarelerde tüm öğrencilerin tercih ettiği ve yüzde yüz iş bulabildiği, ‘Sağlık Meslek Yüksek Okulu’ açılmasının fayda sağlayacağı görüşü ağırlık kazandı. Bununla ilgili huzurlarınızda İl Başkan Yardımcılarımızdan da destek istiyorum. Şalpazarı’na Sağlık Meslek Yüksek Okulu açmak istiyoruz”

Başkan Topkara, Şalpazarı'na hizmet için bütün kapıları aşındırdıklarını söyledi
Başkan Topkara, Şalpazarı’na hizmet için bütün kapıları aşındırdıklarını söyledi

Şalpazarı’nın bütün mahallelerinde temiz içme suyu akacak

“Biliyorsunuz Şalpazarı’nda içme suyu sorunu var. Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Trabzon İçme Suyu ve Kanalizasyon İdaresi (TİSKİ) Genel Müdürü Recep Köksal beyi ve Genel Müdür Yardımcısı Nurettin Tandoğan beyi ziyaret ettim. Sinlice yakınlarındaki Ken Deresi’nden 15 mahallemizi de kapsayacak bir su projesi yapılmasıyla ilgili girişimleri başlattık. Önümüzdeki hafta Ken Deresi’nde ve havzada proje çalışmaları başlayacak. Buradan alınacak suyla Simenli, Sütpınar ve Sayvançatak Mahallelerimizle vadi boyunca, Akçiriş Mahallemize kadar bir bölgenin su sorununu çözeceğiz. Bu su, debi ölçümlerde yetersiz gelmesi halinde, DSİ tarafından 2016 programına alınan Gökçeköy-Asakdibi’nde yapılması planlanan içme suyu ve turizm amaçlı gölet projesinden diğer şebekeye terfi hattıyla destekleme yapılabileceğini TİSKİ Müdürlerimize söyledim. Bununla ilgili de çalışma yapılacak. Şıhkıranı’na devasa bir depo yapılmasını istedim. Şalpazarı’nın su sorununu kökten çözelim istedim. Teknik ekibi gönderecek, gerekli çalışma başlatılacak”

Geyikli Dere’ye yeni sağlık evi müjdesi

“Ayrıca Trabzon Halk Sağlığı Müdürümüz Dr. Köksal Hamzaoğlu’nu ziyaret ettim. Bildiğiniz gibi Geyikli Osmanuğu’nda bir sağlık evi düşüncemiz vardı. Şu anda sağlık evi yapılacak yerin zemin etütleri de tamamlanmak üzere. Önümüzdeki günlerde bu sağlık evinin ihalesi yapılacak. Bu müjdeyi de veriyorum”

Şalpazarı’na 2 futbol sahası

“Geçtiğimiz hafta İlçemizi ziyaret eden Milletvekilimiz Sayın Salih Cora, biri Spor Toto Teşkilat Müdürlüğü’nden semt sahası olmak üzere Şalpazarı’mıza kazandırmak istediğimiz iki futbol sahası ile ilgili gerekeni yapacağını söyledi. Vekilimiz Cora, Kaymakamımız Cafer Sönmez’den saha ile ilgili arazi temini hususları da dahil olmak üzere bir dosya hayırlayıp kendisine iletilmesini istedi. Milletvekilimiz Salih Cora, arazi şartları elverişsiz olan İlçemizle ilgili özel bir uygulama yapılması konusunda Başbakan ile görüşerek bu hususta gerekli adımı atacağını ifade etti. İnşallah İlçe merkezimize standartlara uygun bir futbol sahası ve Sayvançatak, Sütpınar veya Doğancı Dere’ye bir semt sahası yaptıracağız”

topkara

İşçi kontenjanının daha da artırılmasını istedim

“Trabzon İŞKUR İl Müdürü ile görüştüm. Orman İşlerinde çalışan işçilerle ilgili kontenjanın  önümüzdeki Nisan ayı içinde belli olacağını söyledi. AK Parti Trabzon İl Başkanımız Haydar Revi beyden işçi kontenjanının artırılmasını talep ettim. Haydar başkanımıza; ‘Şalpazarı’nda belediyemiz yok. Vatandaşlarımız işsiz, onları yerleştireceğimiz bir kurum yok. Kontenjanı artıralım, Şalpazarı’nda daha fazla kişiye iş imkanı sağlayalım’ dedim. Notlarına aldı. İnşallah Şalpazarı’na İŞKUR’dan daha da fazla kontenjan alacağız”

Şalpazarı’na yeni hükümet konağı yapacağız

“Şalpazarı’na yeni bir hükümet konağı yapılmasıyla ilgili girişmlerimiz vardı. Salih Cora Vekilimizin de desteği ile Şalpazarı’na yeni vizyon kazandıracak hükümet konağı binasının yaptıracağız. Vekilimiz Salih Cora, Şalpazarı Hükümet Konağı’nın bu yıl veya en kötü ihtimalle 2017 programına alınması konusunda gerekeni yapacağına dair söz verdi”

Ağasar Deresi Islahı hızlandırılacak

“DSİ Bölge Müdürümüzle görüştüm. Orman ve Su İşleri Bakanımıza da yazılı olarak ilettim. Ağasar Deresi ıslahı biliyorsunuz Beşikdüzü’nden itibaren devam ediyor. Bunun Şalpazarı İlçe Merkezi, Acısu ve Değirmenyanı gibi ayrı noktalardan da başlatılarak hızla tamamlanmasını talep ettim. Bölge Müdürümüz gerekli yazışmaları yaptığını, onay alır almaz muhtelif yerlerden de çalışmaya başlayacaklarını söyledi”

Şalpazarı Teşkilatı olarak iyi durumdayız

AK Parti İlçe Başkanı Murat Topkara, Partisinin Genel Merkez talimatı ile başlatılan üye güncelleme çalışmasının aralıksız sürdürüldüğünü de belirterek, “Bu hususta 18 ilçe içinde 8’inciyiz. Yani iyi bir durumdayız” dedi.

Terörü kınadı

Başkan Topkara, “Terörle mücadele sırasında şehit olan güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum. Türkiye ve yurt dışında yaşanan terör olaylarını da bir kez daha lanetliyor bunun son olmasını diliyorum” diye konuştu.

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Fatih Yılmaz, "2016 Yılı Bütçemiz meyvelerini vermeye başladı" dedi
Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Fatih Yılmaz, “2016 Yılı Bütçemiz meyvelerini vermeye başladı” dedi

AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Fatih Yılmaz da, konuşmasına Mart Ayı İlçe Danışma Meclisi’nin hayırlara vesile olmasını dileyerek başladı.  “2016 yılı bütçesini Büyükşehir Belediyemizde yapmıştık. Bunun da meyvelerini almaya başladık” diyen Yılmaz şöyle devam etti:

“Büyükşehir olarak 50 trilyonluk bir betonlama borçlanması yapmıştık. Bunu nüfus ve yol ağı kriterine göre 18 ilçeye böldüğümüzde Şalpazarı’na geçen yılın 2 buçuk katına yakın bir meblağ düştü. Büyükşehir Belediye Başkanımız 2018 yılı sonuna kadar kendi yol ağındaki betonlama ve asfaltlamayı tamamlayacağını, çalışmaların buna göre planlanacağını söyledi. Biz de İlçemizde öncelikle hiç betonlama ve asfaltlama yapılmayan yollardan başlamak üzere bir bölümü betonlanan ve asfaltlanan yolları da 3 yıllık süre zarfında tamamlamak kaydıyla çalışma planlamamızı yaptık. Büyükşehir yol ağındaki asfaltlama ve betonlama çalışmaları tamamlandıktan sonra bağlantı yollarına proje yapılacak”

Trabzon’a ikinci devlet üniversitesi onaylandı

Yerel Yönetimlerden Sorumlu AK Parti Trabzon İl Başkan Yardımcısı İrfan Çelik de, Hükümetlerinin 1 Kasım Seçimleri öncesinde vaat ettiği hizmetlerin yüzde 70’inden fazlasını gerçekleştirdiğini, İnşallah geriye kalanlarının da gerçekleştirileceğini söyledi. Başkan Yrd. İrfan Çelik, YÖK’ün Trabzon’da ikinci bir üniversite için karar aldığını, imzaların dün atıldığını açıkladı ve ekledi: “İkinci üniversite Trabzon’da çok önemli bir yatırımdır. Yaklaşık 30 bin öğrencili, nitelikli bir fakülteleri olan üniversitenin açılmasıyla İlçe Başkanımızın arzettiği gibi Şalpazarı’na da 4 yıllık bir yüksek okul açılacak” dedi.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir