Sayvançatak Aşkın Can Aydın’a ağladı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

askin aydin sayvancatak cenaz

Kocaeli’nin Gebze İlçesi’nde geçen Pazar günü sulama göletine düşerek boğulan 13 yaşındaki Aşkın Can Aydın’ın cenazesi memleketi Şalpazarı İlçesi’nin Sayvançatak Mahallesi’nde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Arkadaşıyla birlikte sulama göletinde selfie çekmek isterken ayağı kayıp gölete düşen ve  dalgıçlar tarafından cansız bedeni sudan çıkarılan Ortaokul 7. Sınıf öğrencisi Aşkın Can Aydın yaklaşık 6 yıl önce de babasını kaybetmişti.

IMG_0769

HABER VİDEOSU

[youtube rah2Pc6l3dA]

Helallik alınmadı

2 çocuk annesi Meryem Aydın’ın oğlunun cenazesinde tabutuna sarılarak; “Oğlum seni baban mı çağırdı da gittin… Babana kavuştun mu oğlum… Canın çok sıkılırdı, sen burada nasıl yatacaksın oğlum…?” diyerek ağlaması yürekleri dağladı. Aşkın Can Aydın, öğle namazının ardından Sayvançatak Mahallesi Camii önünde Şalpazarı ve Akçaabat’tan gelen yüzlerce kişi tarafından, henüz çocuk yaşta olduğu için helallik alınmadan ebediyete uğurlandı.

IMG_0759

Aşkın Can Aydın’ın cenazesine ailesi ve yakınlarının yanı sıra aralarında Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Murat Topkara ve bazı Belediye Meclisi Üyelerinin de bulunduğu çok sayıda vatandaş katıldı.

IMG_0747

Aşkın Can Aydın'ın annesi Meryem Aydın ve ablası Yağmur güçlükle ayakta duruyordu
Aşkın Can Aydın’ın annesi Meryem Aydın ve ablası Yağmur güçlükle ayakta duruyordu

sayvancatak-askin-aydin-censayvancatak-askin-aydin-cen

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 8 Mart 2017, 09:01

    Allah rahmet eylesin.Allah sabır versin