Turgay İkinci, Dordmund’u ve Şalpazarı’nın geldiği son noktayı anlatıyor…

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

dordmunda niye gitmedim

Değerli okurlarımız…

27 Şubat 2015 tarihinde yazdığım; “Bu günleri hesap edemedi” başlıklı, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız’ın, geçen yıl düzenlenen Acısu Şenliği’nde mikrofon verdirmek istemediği Bakan Süleyman Soylu ile Dordmund’daki standı ziyaretinde hatıra fotoğrafı çektirdiğine dair haberimize gerek gazetemiz üzerinden gerekse sosyal paylaşım sitesi üzerinden çok sayıda yorum yapıldı. Bu yorumların bir kısmını okuyunca kendimi tanıyamadım !

Meslek hayatım boyunca hiç bir zaman yalan ve düzmece haber yazmadım. Her haberi Şalpazarı’nın menfeatlerini dikkate alarak yazdım. Meslek hayatım boyunca kimseden para istemedim, menfaat peşinde koşmadım. Şalpazarı’nın her noktasında emeğim var. Herkes kravatla ortalıkta boy gösterirken ömrümü Şalpazarı’na ve insanlarına hizmet ederek geçirdim. Siz bu Turgay İkinci’nin hakkını ödeyemezsiniz.

Bazılarının yorumlarda yazdığının tam aksine, kimseye yalakalık yapmadım. Sanıldığı ve iddia edildiği gibi birilerine yaranma gibi bir çaba içinde olmadım. Mesleğimi doğru bildiğim ve kendi inandığım şekilde sürdürdüm. Allah’tan başka kimseye kulluk etmedim. Bana verdikleri sözleri tutmayanlara da; “Siz bana şu sözleri vermiştiniz, neden tutmadınız” demedim. Sabrettim, Allah’a havale ettim.

Mesleğimi icra ederken şunu öğrendim: Biri bana bir şey yakıştırıyorsa, kendisi öyledir. Bazıları beni kendi gibi zannediyor olabilir. Hayır ben öyle sizin düşündüğünüz gibi biri değilim. Yalaka değilim, yalan haber yazan biri değilim, kimseye para karşılığı da hizmet etmiyorum.

Haber yazarken kimseye danışmam. Kimseden izin almam. Doğru bildiğimi yaparım. Yazdığımız bu haberden de kimsenin haberi yoktu. Hal böyleyken burada kendilerini sorgulamayıp, alkışlayacakları yerde; düşüncelerine ters olduğu için bize çamur atarak kabahatlerini örtbas etmeye çalışan çevrelere soruyorum:

Haberimiz yalan mı ? Hayır. Dosdoğru. Üstelik eksiği var fazlası yok ! Peki sıkıntı ne ? Doğru haberciliğimizden dolayı alkışlanmamız gerekmez mi ? Ha, niçin yazdınız diyorsanız, onu da anlatalım:

Öncelikle bu haberi, Acısu Hıdrellez Kültür ve Bahar Bayramı’na gölge düşürmemesi için yazmamıştım. Acısu Hıdrellez Kültür ve Bahar Bayramı bizzat benim önerimle başlatılan bir şenlikti. Şenliğe katılan ve geç geldi gibi komik bir bahaneyle konuşma yapması engellenmeye çalışılan dönemin AK Parti Teşkilat Başkanı ve Trabzon 1. Sıra Milletvekili Adayı Sayın Süleyman Soylu’nun olası bir AK Parti Hükümeti’nde önemli bir görev alacağını herkes biliyordu. Ama bunu bilmeyenler de vardı. MHP Milletvekili adaylarını Acısu’da adeta kırmızı halıyla ve çiçeklerle karşılayanlar, ayağımıza kadar gelen çok önemli bir başka siyasetçiyi akıllarınca görmezden geliyorlardı.

MHP’den 3 Milletvekili Adayı ve CHP’den 1 Milletvekili Adayı konuşmalarını yaptı. Çayan Hüseyin Aydın’ın sahnesi devam ederken AK Parti Teşkilat Başkanı ve Trabzon 1. Sıra Milletvekili Adayı Süleyman Soylu ve 5. Sıra Milletvekili Adayı Av. Salih Cora Acısu’ya geldi. Büyük bir kalabalık tarafından karşılanan Soylu ve Cora şenlik alanına gelip bir süre vatandaşlarla horon oynadılar, fotoğraf çektirdiler. Kısacası Çayan’ın sahnesinin bitmesini bekleyerek oyalandılar. Herkesin Sunucu Erol Yanık’ın Soylu’yu anons ederek sahneye davet etmesi beklenirken her kafadan bir ses çıkmaya başladı. Hayır olmaz, erken gelseydi denildi. AK Partililerin itirazlarıyla mikrofonu Soylu’ya veren Sunucu Erol Yanık hışma uğrarken, kimi mikrofonun fişini çekme teşebbüsünde bulundu. Çok fazla ayrıntılara girmek istemiyorum. Şalpazarı adına utanç verici o manzarayı orada bulunan siyasetçiler, STK temsilcileri ve vatandaşlar yaşadı. Kısa bir konuşma yapabilen Süleyman Soylu ile bu ortamda konuşma yapamayan Av. Salih Cora şimdi TBMM’de. Süleyman Soylu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, Av. Salih Cora ise aktif bir Milletvekili… MHP ise Trabzon’dan milletvekili kazanamadı.

Şalpazarı’nı yıllardır büyük bir özveriyle medyada tanıtan, “Ağasar” ın bir kültür markası haline gelmesinde önemli pay sahibi olduğumu yeniden anlatmaya gerek yok. Adı, Şalpazarı ile özdeşleşmiş biri olarak gerek yurt içinde ve gerekse yurt dışında kemençe sanatçıları ve türkücüler kadar olmasa da (!) en çok tanınanlardan biriyim. Üstelik Ankara’da Trabzon Günleri yapılmaya başlandığı ilk yıldan itibaren Şalpazarı’nın en iyi şekilde tanıtılması için ön hazırlıkları bizzat yaptım ve bir çok defalar da organizasyona katıldım. Ta ki, Refik Kurukız’ın belediye başkanlığına kadar.

Büyük vaatlerle iş başına gelen Refik Kurukız döneminde, İlçemizin daha etkin tanıtılması yerine, “Benim dediğim olsun” uygulaması başladı. Yılların tecrübesi ve birikimiyle şahsımı yok sayıp, Türkiye’nin her tarafındaki tanıtım organizasyonlarına katılan Refik Kurukız yönetimindeki Şalpazarı Belediyesi, İlçe adına hiç bir kazanım elde edemedi.

Son olarak 3 Şubat 2016 tarihinde Şalpazarı Belediye Meclisi Toplantısı’nı izlemeye gittim. Başkan Kurukız toplantıda Meclis Üyelerine, “Dordmund’da düzenlenecek Trabzon Tanıtım Günleri’ne hep birlikte katılalım” derken, yapılan oylamada herkes “Gidelim” diyerek elini kaldırıyordu. Başkan Kurukız yine; nezaketen de olsa, “Turgay bey bizimle siz de gelin” demiyor, Meclis Üyeleri ise akıllarına gelse bile, Başkan’ın keyfini bozmak istemiyordu. Sonuçta olan Şalpazarı’na oluyordu.

Başta Almanya olmak üzere yakın ülke ve şehirlerdeki hemşehrilerimizle kucaklaşmamız, hasret gidermemiz, onları Şalpazarı’nın dünü bugünü ve yarını hakkında bilgilendirmemiz, gurbetçilerimizi medya, siyaset, kültür, spor ve sanat dünyası ile olan bağlarımızdan faydalandırmamız mümkün olmadı. Başta Almanya olmak üzere Avrupa ülkelerinden Dordmund’a katılmamızı bekleyenler hayal kırıklığı yaşadılar. Yurt içi ve uzak diyarlardaki okurlarımızın sık sık bu konudaki sorularına muhatap olduk. Şalpazarı’nda ise adım başı; “Siz Dordmund’a niye gitmediniz ? Sizi götürmediler mi?” gibi sorularda karşılaştım. Hatta, önceki akşam caddede yürürken bir bakkal dükkanından fırlayıp yanıma gelen Boyacı Lütfi Şekerci’nin şu sözleri ise Şalpazarı’nın geldiği son noktayı ifade ediyordu: Boyacı Lütfi diyor ki; “Turgay abi seni görünce şaşırdım. Adamlar Face’de resimler paylaşmışlar Almanya’dan. Oraya asıl senin gitmen gerekiyor. Bu nasıl iş?” Belli ki, Lütfi Şekerci kardeşimiz kadar bizim önemimizi kavrayamamış hiç biri.

Neyse ki, Dordmund’daki bir okurumuzun paylaştığı bir fotoğraf karesi bize tarihi bir olayı hatırlattı. Şalpazarı tarihinde ancak böyle bir olay bir kez yaşanabilirdi. İşte o günlerde Acısu Şenliği’ne gölge düşürmemesi için yayınlamadığımız bu hadiseyi bu fotoğrafla sizlere anımsatmak istedik hepsi bu. Fotoğrafta, Başkan Kurukız, Acısu’da mikrofonu verdirmek istemediği Bakan Soylu ile poz vermişti.

Bu haberimiz nedeniyle şahsımı tanımadan ve olayların iç yüzünü bilmeden beni eleştiren okurlarımıza asla kızmıyorum. Ama içlerinde öyleleri var ki, herkesin malumu bu kişiler asıl birine yalakalık yapmak uğruna bana çamur atıyor. Ama bilmiyor ki, Güneş balçıkla sıvanmaz !

Medyanın görevi, işlerin yolunda gitmesi için ilgililere zaman zaman uyarılarda bulunmaktır. Şayet biz bu konulara duyarsız kalırsak, her şeyi doğru yaptığını sanarak kendi kendini aldatan bir yönetim anlayışının sürüp gitmesine neden oluruz. Ama uyarılarımıza kulak asmayacaklarsa da, kendileri bilir. Biz doğru bildiğimiz yolda yürüyeceğiz.

 

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

26 Yorum

 1. 1 Mart 2016, 06:46

  Kendi ağzınızla yazmışsınız Başkan sizi Dortmund’a göndermediği için hıncınızı bu şekilde almışsınız.Dortmund çok şey kaybetmişşş.

 2. 1 Mart 2016, 06:54

  Abi bizler seni tanıyoruz çizginden hiç sapma sonuna kadar arkandayız. Gerekenleri çok güzel söylemişsin. Saygılar

 3. 1 Mart 2016, 07:23

  Turgay Bey, tarafsızlığınızı ispat edebilirsiniz.
  Önce Sn Refik Kurukız’ın seçim meydanlarındaki vaatlerini alt alta sıralayıp,
  sonra o günden bugüne hayata geçirdiklerini! de yazarsanız
  millet sizin tarafsızlığınıza kesin inanacaktır.
  Ancak işiniz biraz zor.
  Ben de merak ettim şimdi. İcraatlar hanesine ne yazacaksınız?

 4. 1 Mart 2016, 07:28

  Sayın,Turgay İkinci Bey,Kardeşimiz,Abi’miz..!
  Aslında ve gerçek manada. Siz Herzaman ve Her yerde,Adamgibi Adamların Kalbinde,gönlünde “BİRİNCİ”‘siniz. Ben 32 Yıldan bu yana İZMİR’de yaşayan Şalpazarıda doğmuş biriyim.Son 2 Senedirde MUĞLADA Yaşıyorum.! Tek kelimeyle,Şalpazarı’na yaptığın katkıları,paylaşımları,tanıtımlarınızı Allahütealada biliyor,dik omurgalı şalpazarlılarda biliyor.
  işte bu yüzdendirki,Şalpazarına 32 yıldan buyana 3 sefer gelmişimdir. Şunu içtenliklen,samimiyetimlen söylüyorum,(yemin ederek birini inandıracak tip değilim) yeminde etmem,edenide sevmem.! sizi hiç tanımam,Hiçte hiç bir yerde karşılaşmadık,sizde beni tanımazsınız.!Ama ben ve bizim gibiler sizin “adam gibi adam” olduğunuzu biliyoruz,biliyorlar. Ben şalpazarını sizin haberlerinizde,sizin yazılarınızdan,faliyetlerinizden tanıdım.!
  Başkan,Refik kurukuza Gelince.Ben başkanlık seçimlerini sizin haberlerinizle takip ettim,Karlı,tipili bir gecede Refik kurukızın Yanında olduğunu ıspat eden,o saatte evinizde olmayı tercih etmeniz gerekirken,fedakarlık yaparak o tipili gecede fotoğrafını çektiğiniz an bile,sizin Refik kurukız hakkınızı ödeyemez.!
  Dordmund’a iyiki gitmemişin.Demekki (belliki) Refik kurukız,medyatik,biri.Son başkanlığı.! birdaha da AK Partidan başka Şalpazarı başkanlık göremez.!
  Merak etme,biz sizi seviyoruz,saygı duyuyoruz.! herzaman ve her yerde bir kişide olsam yanındayım.! sen doğrusun,doğru olmaya devam et. eğriler hep yatay gezer,dik yürüyemezler.!
  Bu cicim günleri,ayları geçer,büyük ağacın devrilmesi sesli olur.!
  Şalpazarını Tanıtan,sizsiniz,onlar Kaymağını yiyor gibi görünsede,midede şişkinlik yapar.!
  Turgay Bey..! siz doğruluktan şaşmadınız,şaşmayın.Bir sabah bakarsınızki iş yerinizin ,kapısının önünde o birileri bekler olur. bu hep böyle olmuştur.örnekleri çok.!
  * Bir hadis-i şerif meali:
  (Dünya kârını, ahiret kârına tercih eden, Kelime-i tevhidi söyleyince, Allahü teâlâ, “Yalan söylüyorsun, sözünde sadık değilsin” buyurur.) [Beyheki]

  * Kur’an-ı kerimde mealen buyuruluyor ki:
  (Allah dilediğinin rızkını bollaştırır da daraltır da. Onlar dünya hayatıyla şımardılar. Halbuki ahiretin yanında dünya hayatı, geçici bir faydadan başka bir şey değildir.) [Rad 26]
  * Yalan söylemek büyük günahtır. Bir âyet-i kerime meali şöyledir:
  (Yalan söyleyenler, iftira edenler, ancak Allahü teâlânın âyetlerine inanmayanlardır. İşte onlar, yalancıların ta kendileridir.) [Nahl 105]
  * (Mümin, her hataya düşebilir, ama hainlik yapamaz ve yalan söyleyemez.) [Bezzar]
  * (Allahü teâlâ, içki içene, içirene, alıp satana, yapana, saklayana, taşıyana, kendisine götürülene ve parasını yiyene lanet etti.) [İbni Mace]

  (Emanete hıyanet edilir, zekat ceza gibi istenmeyerek verilir, aşağı kimseler, başa geçer, zalimlere şerrinden korkulduğu için iyilik edilir, içkiler içilir, çalgılar çalınır ve sonra gelenler [türediler] öncekileri kötülerse, çeşitli felaketlere maruz kalırlar.) [Tirmizi]
  * Turgay Abi, Gerisi yalan,yalan,yalan.!
  Allahü teala işini gücünü hayırlı eylesin.!
  Sizi Allah için seviyoruz.! Hoşça kalın Efendim..!!

 5. 1 Mart 2016, 07:58

  Turgay abi ben Düzköy’den belediyeden emekli GÜltekin ŞAHİN’in oğluyum,
  Ortaokuldan beri senin mütevazi bir gazetecilik yaptığını ve Şalpazarı’na nasıl bir renk kattığını gayet iyi biliyorum,
  Siyasi görüşün benim için hiç önemli değil ben yazdıklarındaki doğrulukları ve gözlemlerini çok çok beğeniyorum, gözlemlerindeki samimiyetten ve dürüstlüğünden dolayı ben ve ailem adına size Teşekkür ederiz.
  Facebook üzerinde gönderdiğim paylaşımdaki yorumumu sizinle tekrar paylaşmak istedim,
  Bizler seni iyi tanıyoruz,
  Sayın Turgay Ikinci,
  Ben 20 yıldan beri nasıl ve ne zorluklarla mesleğini icra ettiğinin de farkındayım,
  Doğru bildiğini, Doğru yerde ve Doğru zaman da yazmaya devam et…
  Klavye cambazları elbet olacak,
  Önemli olan ise ONLARA rağmen yazabilmek…
  Ben başkanın gerek İstanbul ve Şalpazarı’nda verdiği vaatleri biliyorum,
  İstanbul’dan ithal seçmenlerin nasıl taşındığını da biliyorum…
  Başkan olmak şenliklere ve eğlencelere katılmak olarak sananlar 2019’da gerekli cevabı alacaklar…
  Saygılarımla

 6. 1 Mart 2016, 08:43

  Turgay abi. Oncelikle bu yaziniz icin cok tesekkur ediyorum. Ben sonuna kadar yazdiklariniza katiliyorum. Malesef adil olmalari gerekirken dediginiz gibi tarafli davraniliyor. Hazir Almanya ya gidilmisken keske oradaki belediye baskanlarina veya ust rutbeli amirlere nasil davranildigini bi gozlemleselerdi.bizler hakkimizi hukukumuzu malesef bilmiyoruz. Almanya, avusturyadaki gibi Seni ben sectim benim sayemde burdasin diyemiyoruz. Agizlarinin payini vermekten aciz bir milletiz. Yazacak cok seyler var ama neyse. Hakkimizda hayirlisi.

 7. 1 Mart 2016, 08:59

  Çok güzel bir yazı olmuş Turgay bey. Tebrik ederim. Mhp Trabzon’da bittiyse herkes kendini sorgulaması gerekir. Bu başkan da AKP ye geçmek için yol arıyor herhalde.

 8. 1 Mart 2016, 09:00

  turgay bey en iyisini yapmışsınız.yazınızı okudum haklısınız.yılmayınız….haklı olan bu davanızda gün gelecek siz kazanacaksınız.

 9. 1 Mart 2016, 11:58

  TURGAY BEY, SÖZLERİNİZ VE TESPİTLERİNİZ YILLARDIR YAPMIŞ OLDUĞUNUZ GAZETECİLİK MESLEĞİNİN GEREĞİ OLARAK TAM DOĞRU VE ETKİLEYİCİ BİR TESPİTTİR. SİZİN ŞALPAZARINI TANITMAK ADINA YILLARDIR TEK BAŞINA SÜRDÜRDÜĞÜNÜZ MÜCADELENİN YOK SAYILMASI KABUL EDİLEBİLİR BİR ŞEY DEĞİLDİR. TRABZON’UN 16 TANE İLÇESİ VAR AMA HANGİSİNDE BÖYLE ÖZVERİLİ VE KAR AMACI TAŞIMAYAN BİR GAZETE VAR. HİÇBİRİSİNDE YOK !….. DOĞRU BİLDİĞİNİZ YOLDA ÇALIŞMALARINIZIN DEVAMI İLE BAŞARILAR DİLERİM.

 10. 1 Mart 2016, 12:19

  Yerel basın Belediyelerin Kültür Müdürlükleri gibi değerlendirilmeli.Yapılan etkinlikte yerel basın devre dışı kalmışsa acemice davranılmıştır.Turgay beyin gayretleri takdir etmesi gerekenlerce takdir ediliyor zaten

 11. 1 Mart 2016, 13:44

  Benim merak ettiğim bi husus var bu Dortmund’a gitmek için ödenek nerden geldi acaba.belediyemi karşıladı?yine merak ettiğim bir husus var bu Dortmund’un şalpazarına ne faydası olacak herkes kendini kandırmasın veya biz şalpazlıları enayi görmesin.Utanın ya utanın ilçenizde ailesini alıp rahat bir şekilde oturup cay içmeye bir çay bahçeniz yok siz kalkıp Dortmund’larda boy gösterin.ben burda hiçbir siyasetçi veya ilçenin önde gelen insanlarını ayırt etmiyorum MHP’liside AKP’liside hepsi aynı CHP liside ilçemizde kaç memur kalıyor herkes Trabzon’a veya beşikdüzüne gidip geliyor neden en küçük bir örnek bir çay bahçemiz bile yok sen kalk Almanya’ya Trabzon günlerine git Dortmund Başbakanı aferimni dedi size.gezeceğinize ilçenin sorunlarını halletmeye çalışın tüm siyasetçi beyler nam işini bırakın.saygılarımla

 12. 1 Mart 2016, 13:49

  Dertli Turgay’ım seni en çok ben iyi anlarım. Sana sevgilerimi sunuyorum. Seni alnından öpüyorum.

 13. 1 Mart 2016, 14:45

  Turgay bey şalpazarımızın tanıtımına yaptığınız katkı nedeniyle ömrünün büyük bölümünü gurbette geçiren bir şalpazarlı olarak size çok teşekkür ederim bizler kendi değerlerimizin kıymetini bilmiyoruz.Ankarada yapılan her yönüyle trabzon etkinliklerinde ilçemizin tanıtımına önemli katkılar sağladığın bir gerçektir. Ne yazıkki bizler insanları yaptıkları ile değil siyasi ve ideolojik düşünceleri ve yorumları ile değerlendiririz yaptıklarımız doğru bile olsa karşı tarafın hoşuna gitmiyorsa kabul görmez acımasızca eleştirilirsiniz. bahsettiğiniz haberi gazetenizden takip ettim bu haberle ilgili acısuda sayın soyluya yapılanlara halk nezdinde büyük tepki verildiğini şenliklere katılmadığım halde öğrendim. Siyasi düşüncemiz ne olursa olsun ilçemizin gelişmesine ve tanıtımına katkı sağlayan başta şahsınız olmak üzere tüm değerlere sahip çıkmamız gerekir ilçememizle ilgili haberlerizi beğenerek takip ediyor bundan sonraki yayın hayatında başarılar diliyorum meyve veren ağaç taşlanır takma

 14. Yazilarimda da,belirttim.turgay sonuna,kadar arkanizdayiz,yaninizdayiz.siz salpazarinin turkiyeye,dunyaya,tanitimindaki gorsel,yazisal l..vs nefersiniz..iyi ve bereketli calismalar

 15. Bu açıklama biraz talihsiz olmuş bence. Acısu haberini zamanında yapmayıp dortmunda götürülmeyince servis etmeniz sanki intikam almak gibi olmuş ve tarafsızlığınızı sarsmış. Asıl talihsiz olansa bunu açıklamanızda kendi ağzınızla söylemeniz…

 16. 2 Mart 2016, 00:32

  Öncelikle sizi eleştiren kişilerden biri ben olarak bu açıklama ihtiyacınızdan dolayı sizi kutluyorum.
  Ancaak; Sizde bilirsinizki bir olay taze iken yani sıcağı sıcağına servis edilirse haber niteliği taşır,zamanı geçmiş niteliği taşyan unsurlar arşiv niteliğindedir,yani medyatik özelliğini kaybetmiştir; Buna istinaden demem şudurki üzerinden neredeyse 1 yıl geçmiş olan bir şenlik münasebetinin, içinizdeki birikmiş kalp kırıklığı vesvesesiyle şuandaki gelişen bir makale tarzındaki paylaşımınız uyuşmamaktadır.
  Dortmund festivaline değinmek gerekirsede şahsen bende kesinlikle ülke sınırlarını aşan bu olguya karşı çıkan bir ilçe mensubuyum.Ama bunların tümüyle ele alınıp tartışılması taraftarıyım.Çünkü mevzu bahis ilçemiz ise kırgınlıkları,siyaseti,taraflılığı bir kenara bırakmamız en öncelikli görevimiz olmalı değilmi!!! Saygılar….

 17. 2 Mart 2016, 11:56

  Turgay bey hiç önemli değil onlar eski Türkiye nin adamları.

 18. 2 Mart 2016, 12:00

  Hikaye degil gerçek.Benim için seçimden sonra belediye konusu şalpazarında bitmiştir.Nedeninide herkesin yaşadıgı nedenlerle aynı artı bir durum yok.Ama basınımız bence şalpazarında engellemelere rağmen baskılara rağmen kazanmış vede kazanmaya devam ediyor.Neyi kazanmaya devam ediyor diyorsanız sıralayayım.Başarıyı,Doğru haberi,Tarafsız Haberciligi,Emekciliği vede ŞALPAZARI ilçemizdeki her son dakika habereleri şalpazarı insanlarımıza vede gurbetteki insanlarımıza resimlerle vede videolarla hizmet vermesi.Bu hizmet bence şalpazarı belediyesine alınan bir çöp kamyonun sevincinden alkışlanmasından grur duyulmasından orda burda bu çöp kamyonu başarısının konuşulmasından daha önemlidir vede ulu dur.ŞALPAZARI insanı vede tüm gurbetteki şalpazarlılar artık açın gözünüzü çıkalım artık biraz kabugumuzdan.Şalpazarına ne hizmet yapılırsa yapılsın bundan tüm liderler dahil belediyesinden tut emniyetinden karayollarından tut tedaşına kadar hiç bir kurum basının vermiş oldugu hizmeti kesinlikle vede kesinlikle veremez.Şunu asla unutma şalpazarı vede sözde lider. Şalpazarında basın olmazsa yapmış oldugun hizmetleri sen bırak şalpazarında sadece şalpazarının çarşısında agızdan kulaga konuşulanla duyarsın.Bu olay böyle olurda basın bir gün elini kolunu şalpazarından çekerse bundan 15 yıl geriye bakmaya devam edersin 15 yıl önce arkanıza baktıgınız gibi.Bir şalpazarlı olarak şu son cümlemle yazımı bitiriyorum.Her cahilligin vede evin bir ışıgı vardır.ŞALPAZARININ ışıgıda kesinlikle o yada şu degil. BASINDIR BASIN.Kalın sağlıcakla.

 19. 2 Mart 2016, 12:09

  Turgay beye tamamıyla katılıyorum.Usturuplu yazmış.Yazmadığı çok daha şeyler var.Mesele Turgay beyin Dortmund’a gitmeme meselesi değil.Şalpazarımızın meselesi:
  Halk söylemek istedikleri gerçekleri nezaketen söyleyemedikleri için iki yıl bekledi artık yeter dedi.Doğrular sadece benim doğrum diğerleri yanlış mantığı Şalpazarımızı bu hale getirdi.
  Refik Başkana soruyorum;30 Mart 2014 Yerel seçimden önce Turgay bey taraflı ve yalan yazmıyordu da şimdi mi taraflı davranıyor yanlış yazıyor.
  Soruyorum;yerel seçimden önce ilçe de sürekli kalırken sadece şirket gezileri hariç:Şimdi yılın yarısı ilçede yoksun.Herhalde ilçeye hizmet için mi yoksa…?.Henüz bir hizmet göremedik.
  Soruyorum:Ülkemiz zor durumda ve her gün şehit haberleri gelirken;işimiz şenlik tarihlerini mi belirlemek acelemiz niye?
  Soruyorum:İki yılda vaat ettiklerinizin bir kısmını herhalde yaptınız ki;motivasyon ve mükafat için ekibinizle Dortmund’a gittiniz?
  Soruyorum:Sayın başkan;Şalpazarına hizmet etsin diye her kesimden oy aldınız ,şu anda siz şalpazarının belediye başkanısınız belli bir kesmin değil.
  Herşey Şalpazarı için selamlar.

 20. 2 Mart 2016, 15:10

  Benim bildiğim Turgay Şalpazarının aleyhine olacak hiç bir çalışmanın içinde olmaz vesselam.

 21. 2 Mart 2016, 16:32

  Sevgili Has Şalpazarlı kardeşim, benden başka birinin Refik Başkanın arazi oluşunu ve fark edip dile getirdiğine çok sevindim.
  Ben bunu ilk kez fark etmiyorum tabi. Çok zamandır biliyorum ortadan kayboluşlarını.
  Ancak sabrından bir sonu var.
  Git belediyeye, de ki; benim köyümün şu şu şu ihtiyacı var, ilgilenir misiniz?
  Alacağınız cevap; ilgilenemeyiz, çünkü paramız yok. Çünkü biz Mhpli belediye olduğumuzdan, devlet bize yardım etmiyor türünden baştan savmalar.
  Başkan iki yıldır Şalpazarı için! dernek dernek dolaşıp ilçemizin tanıtımını yapıp sorunlarını anlatıyor. Artık meyvelerini toplamaya başlamasını bekliyoruz.
  Bundan sonra her arazi oluşunda buradan soracağım; Belediye Başkanımız Refik Kurukız nerede?

 22. Kıyamet alametlerinden biriside, Cahillerin yalan’ları bilgileri,doğruların yanında makbul olacakmış.! 3 (üç) yalancı doğru olanı bastır derler.!
  * işte,TURGAY Bey’i eleştirenler,tengit edenlerde bunlar.!
  *TURGAY Bey’i,Eleştirenlerin Bilgi birikimi nedir acaba.!
  * TURGAY Bey’i Eleştirenlerin yazılarından kendilerini Nasıl bir ruh halinde oldukları belli.
  ? TURGAY Bey’e diyorki neden benim diğer Yazımı paylaşmadın diyor.? Sen zaten burada TURGAY Bey’e Emir veriyorsun yazımı yayınla diye.Mecburmu senin yazını yayınlamaya.!
  Sen, Rica nedir bilmiyorsunki,üstüne üstlüm emir veriyorsun. Bu kişiler işte TURGAY Bey’i Eleştirenler.
  * Bid’at ehlinden, yılandan, aslandan kaçar gibi kaçmalı.!
  Bir hadis-i şerif meali:
  (Kişinin dini, arkadaşının dini gibidir, kiminle arkadaşlık ettiğinize dikkat edin!) [Hâkim]
  * Hak teâlâ buyurur ki:
  (Ey kulum! Sana verdiğim mühlet ve fırsatlarda ne kazandın? Benim huzuruma neyle geldin? Amellerin neticesi ve bu müddette yaptığın işlerin semeresi nedir? Ömrünü neyle sona erdirdin? Kuvvet ve gücünü nerede tükettin? Ömrünü nerede harcadın? O kıymetli nefesleri nerede sarf ettin? O güzel cevheri neyle yıprattın? Beş duygu organın nereye rehber oldular? Göz, kulak ve idrak, arşın cevherleridir. Bunlara mukabil ne satın aldın? Parlaklıkta nihayeti olmayan ve yıldızlardan yukarı olan bu cevherleri nerede sarf eyledin? Merhamet ederek sana verdiğim, el, ayak ve güçlü kollarınla ne yaptın? Bunlarla kazandığın nedir?)
  * o zaman Bakın bakalım arkadaşlarınız kim.!
  Şalpazarı’nda, TURGAY Bey gibi Bir değeriniz var,kıymetini bilemiyorsunuz,bilmiyorsunuz vesselam.!

 23. 3 Mart 2016, 01:31

  “TOPRAK” RUMUZLU ARKADAŞ SEN ÖNCE AÇIK İSMİNLE YORUM YAZKİ SENİN RUH HALİNİN NE ALEMDE OLDUĞU BELLİ OLSUN

 24. 4 Mart 2016, 10:02

  Turgay bey yazınızı 3 defa okudum ve bir Şalpazar’lı olarak bir iki kelime yazmayıda kendimde herkes gibi hak gördüm.Öncelikle Refik başkanıda, sizide simayen tanıyorum bir merhabamız yok.Şöyle bir bakıyorumda hergün eriyen üvey evlat muamelesi gören şalpazarı’mızın o kalan değelerininde birbirini kırması üzmesi çok manidar ve üzücü.Eğer siz bu mesleği icra ediyorsanız benim şahsi kanaatim her etkinlikte toplantıda şenlikte sizin ve basın mensuplarının orda olması bilhassa biz gurbetteki şalpazar’lılar adına ,haberdar olmak adına faydalı ve güzel olacaktır.Kişisel sorunlarınızı gazeteniz aracılığıyla üslubunuz(taraf) bu şekilde değerlendirmeniz üzüntü,düşündürücü ve kaygı verici…Yazınızda demişsinizki şalpazarına ne hizmet yapıldı.ben yıllardır şalpazarına hiç bi hizmet yapıldığını görmedim duymadım..Maalesef memleketimiz herzaman üvey evlat veya küçük evlat muamelesi görmüş hak ettiği değeri alamamıştır. biz basın mensubu olarak eğer şalpazarımızın eksiği varsa dile getirmek kamoyu oluşturmak size düşer.Şunuda belirteyimki eksik olan sizin şahsi kavgalarınızdan fazlasıdır.. Bu güzel ilçemiz şenliklerden başka bişeyle anılıyorda yoksa bizmi bilmiyoruz? Uzatmadan şunu söylemek istiyorum bize bir olmak yakışır.. herkese selamlar saygılar

 25. 4 Mart 2016, 14:24

  doğduğum yeri .her zaman üvgüyle cevreme anlatmaya çalışan büyükde gurur duyan .gurbetteki bir.salpazarlı .olarak.tahminlerimde yanılmadığımı .şalpazarının .bu günkü durumunu. daha .iyi anlıyorum.eski dostları.galiba mumla arayaçağız.diyor herkese saygılar.sunuyorum..

 26. 4 Mart 2016, 17:20

  Benim bildiğim Turgay Şalpazarının aleyhine olacak hiç bir çalışmanın içinde olmaz vesselam. ilçemizle ilgili haberlerizi beğenerek takip ediyor bundan sonraki yayın hayatında başarılar diliyorum meyve veren ağaç taşlanır ;Doğru bildiğini, Doğru yerde ve Doğru zaman da yazmaya devam et…