• İmsak 00:00
  • Güneş 00:00
  • Öğle 00:00
  • İkindi 00:00
  • Akşam 00:00
  • Yatsı 00:00
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2024 - Şalpazarı

Sütpınar Kur’an Kursu yeniden hafız vermeye başladı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

babalar-ve-hafizlar

Tadilat yapılarak 2014 yılında yeniden eğitim – öğretime açılan Sütpınar Kur’an Kursu, 2 yıl gibi kısa zamanda 5 hafız yetiştirdi. Hafızlık için çalışan 24 öğrenciden 5’inin hafızlığını tamamlaması nedeniyle Sütpınar Kur’an Kursu’nda bir tebrik merasimi yapıldı.

Kurs Öğreticisi Ali Kahraman’ın özel bir metodla çalıştırdığı öğrenciler 13 ay gibi kısa bir zamanda Kur’an-ı Kerim’i ezberlediler. 25 Eylül 2016 tarihinde hafızlıklarını tamamlayan bu öğrenciler geçen yıl İmam Hatip Ortaokulu’ndaki öğrenimlerine ara vermişlerdi. Simenli Ortaokulu’nda Cumartesi günleri okul dersi takviyesi alıp sene sonu sınavlarına girerek sınıflarını geçen hafız öğrenciler, Şalpazarı İmam-Hatip Lisesinde örgün eğitim-öğretime üst sınıflarda devam ediyor.

sutpinar-kurs

Sütpınar Kur’an Kursu ve Kur’an Kursu Derneği 2 Ekim 2016 Pazar günü, şu anda kursta eğitim gören 38 yatılı öğrencisine, bu öğrencilerin velilerine 5 hafızın yakınları ve  aile çevresine bir şükür programı düzenledi. Öğle namazının ardından Hafızlar Sütpınar Camii’nde aşrı şerif ve mealini okudular. Kurs Yöneticisi ve Dernek Başkanı Muhammet Ergin, “Hafızlığın önemi, gereği, Hafız ve ailelerinin değeri, Bu müesseselere maddi ve manevi destek verenleri, kıymeti ve kazançları” üzerine  bir konuşma yaptı. Hafızları yetiştiren Ali Kahraman Hocanın hafızlık süreçlerini anlatması ile camideki program tamamlandı. Program güzel ve güneşli bir havada kurs bahçesinde davetlilere döner – ayran ikramı ve dua ile tamamlandı.

Hafızlığını tamamlayan 5 Öğrenci ve Hocaları; Kurs Derneği ve Hafız aileleri tarafından para ve altın ile ödüllendirildi. Kurs Yöneticisi ve Dernek Başkanı Muhammet Ergin, “Bu bir Hafızlık icazeti programı değildir. Öğrenci aileleri ile şükür ve tebrik buluşmasıdır. Bundan sonraki süreçte Hafızlıkları kuvvetlendirme çalışmaları yapılacaktır. Sınava gönderilecekler ve inşallah yeni hafızların katılımı ile önümüzdeki Ramazan öncesi veya sonrası Sütpınar Kur’an Kursu gönüllülerimiz ve tüm halkımız davet edilerek Allah’ın izni ile icazetleri yapılacaktır. Bu Hafızlar Kursumuza en küçüğünden en büyüğüne kadar destek veren herkesin Hafızıdır. Rabbim herkesin sevap hanesine yazsın” dedi.

Dernek Başkanı Ergin, “Şahsım, Kurum ve tüm personelimiz adına Devletimizden, Yöneticilerimizden, bugüne kadar Kursumuza yardım eden, bundan sonrada yardım edecek olanlardan Allah razı olsun. İki dünya saadet ve selametlerine vesile kılsın” diye konuştu.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir