Sütpınar Kur’an Kursu Yöneticisi İmam Hatip Ali Taşkın Geyikli’de ebediyete uğurlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Pazartesi akşamı Sütpınar Kur’an Kursu’nda öğrencilere ders verirken kalp krizi geçiren ve hastaneye kaldırılırken yolda hayatını kaybeden Kur’an Kursu Yöneticisi İmam Hatip Ali Taşkın (62) bugün Geyikli Mahallesi’nde son yolculuğuna uğurlandı.

4 yıldan beri Sütpınar Kur’an Kursu’nda yöneticilik yapan ve camiada meslektaşlarıyla öğrencileri tarafından çok sevilen 4 evlat babası Ali Taşkın 37 yıldır din görevlisi olarak hizmet veriyordu.

Kelime-i Şehadet getirdi

Edinilen bilgilere göre, İmam Hatip Ali Taşkın Pazartesi günü Sinlice’de emekli Öğretmen Mevlüt Erata‘nın cenazesine katıldıktan sonra akşam Kur’an Kursu’nda nöbete kalmış. Kursta öğrencilerine ders verirken rahatsızlanan İmam Hatip Ali Taşkın hemen kendini binanın dışına atar ve Sütpınar Muhtarı Ali Osman Kıran‘a seslenerek, “Muhtar beni hemen Şalpazarı’na hastaneye kavuştur” der. Muhtar, Ali Taşkın hocayı bir taksiye atarak Şalpazarı’na doğru hareket eder ve bir taraftan da 112’yi arar. Saat 19.30 sıralarında yaşanan bu panik ne yazık ki İmam Hatip Ali Taşkın‘ın vefatıyla yasa dönüşür. Ali Hoca Şalpazarı Devlet Hastanesi’ne getirilirken, Dereköy Mahallesi hudutlarında Kelime-i Şehadet getirerek hayata veda eder.

Sütpınar Kur’an Kursu Yöneticili İmam Hatip Ali Taşkın’ın cenazesi bugün Geyikli Mahallesi Belen Camii’ndeki öğle namazının ardından kılınan cenaze namazını müteakip Belen Mezarlığı’na defnedildi. Ali Taşkın‘ın cenazesine; Şalpazarı Kaymakamı Zekeriya Murat Şahan, Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın, AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Sezgin Mumcu, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Trabzon eski İl Müftüsü Veysel Çakı, Şalpazarı İlçe Emniyet Amiri Ahmet Kılıç, Şalpazarı İlçe Müftüsü Hüseyin Hacıfettahoğlu, Tonya İlçe Müftüsü Haki Özgül, Samsun OMÜ İlahiyat Fak. Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Kara, AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Zeki Çabuk, çok sayıda eski ve yeni din görevlisi, STK temsilcileri ve Kurs öğrencileri de katıldı.

Trabzon İl Müftülüğü emekli personeli Yakup Taşkın‘ın ağabeyi merhum İmam Hatip Ali Taşkın‘a Allah’tan rahmet, yakınlarına, meslektaşlarına ve öğrencilerine de başsağlığı ve sabır diliyoruz.

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir