Trabzon Büyükşehir Belediyesi Şalpazarı’na itfaiye birimi kuruyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

salpazarina itfaiye kuruluyor
AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Murat Topkara, Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin Şalpazarı’na İtfaiye birimi kuracağını söyledi. Topkara, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu‘nun Belediye Meclisi’nin Ocak ayı ilk toplantısında, insan hayatının her şeyden önemli olduğunun altını çizerek, itfaiye teşkilatının il genelinde yayılması için çalışma başlattıklarını söylediğini ve İtfaiye teşkilatı kurulacak ilçeleri tek tek sıraladığını ifade etti.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu konuşmasında, hazırladıkları plan dahilinde yeni itfaiye üniteleri kuracaklarını ve bu çerçevede başta Şalpazarı olmak üzere Düzköy, Tonya ve diğer bazı ilçelerin orta yerinde müfreze birimleri kuracaklarını söylemişti. Büyükşehir Belediyesince ulaşılabilirlik hesapları yapılarak geçen yıl yaptığı çalışmalar ışığında önümüzdeki aylarda müfreze birimlerinin kurulması  planlanıyor.

İtfaiye biriminin kurulması çalışmaları çerçevesinde dün Şalpazarı’na bir ziyaret gerçekleştiren Trabzon Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Kul, Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Fatih Yılmaz ile birlikte itfaiye teşkilatının kurulacağı yeri tespit etmeye çalıştı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir