Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen: “Yaylalarımız daha yeşil olacak” dedi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eskala’da Üsküdar Belediye Başkanı Av. Hilmi Türkmen‘in katılımıyla düzenlenen, “Fidan Dikme Şenliği”ne binlerce kişi katıldı. Dağıtılan fidanlardan almak isteyen vatandaşlar yağmur altında izdihama neden oldular.
Vatandaşlara kendi eliyle ak ağaç, akçam, çağman ve huş ağacı fidanlarını dağıtan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen izdiham nedeniyle zor anlar yaşadı. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen keşkek yemeği dağıtırken de oldukça yorulmasına rağmen, vatandaşların fidan şenliğine gösterdikleri ilgiden dolayı da mutluydu.
Fidan ve keşkek dağıtımının ardından Eskala Camii’nin karşısına iki adet fidan diken Başkan Hilmi Türkmen yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Bugün 2500 rakımlı Kadırga ve Eskala yaylamız için önemli bir gün. Şu anda buradaki ‘Fidan Dikme Şenliği’mize İstanbul’dan, Ankara’dan, Bursa’dan ve hatta yurt dışından gelenler var. Ben de İstanbul’dan geldim. 19 Ekim Fidan Dikme Şenliği için Orman Bakanlığı Milli Parklar Genel Müdürlüğümüzle birlikte Üsküdar Belediyemizin sponsorluğunda hazırladığımız 10 bin adet adet ak ağaç, akçam, çağman ve huş ağacı fidanlarını dağıtmış bulunuyoruz. Amacımız hem yayladaki iklimi yumuşatmak, hem de çevremizi daha yeşil hale getirmek. Yaylamızı yeşillendireceğiz. Suyuyla ağacıyla evleriyle tertemiz havasıyla artık burası çok güzel bir cazibe merkezi olacak. Trabzon’dan hava alanından buraya bir buçuk saatte gelinebiliyor. İstanbul’dan, yurt dışından buraya ulaşmak çok kolaylaştı. Yeterli altyapımız var. Bu fidanlar dikilince hava daha ılıman bir iklime dönüşecek. Ağacın olduğu yerde bereket var, su var, huzur var, temizlik var. Bu fidanların büyümesinden sonra yılın yalnızca 2-3 ayı değil, 6-7-8 ayı burada yaşanabilecek. Orman Bakanlığımızın Sayın Genel Müdürü Yusuf Kandazoğlu‘na, Derneklerimize, Belediye Başkanlarımıza, muhtarlarımıza ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Gelecek yıllarda daha yeşil bir dünya, daha yeşil bir kadırga ve yemyeşil bir Eskala yaylası göreceğiz İnşallah”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir