Üzümözü Merkez Camii yenilenerek dualarla ibadete açıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bundan yaklaşık 4 yıl kadar önce yıkılarak yerine yenisi yapılan Üzümözü Merkez Camii düzenlenen törenle ibadete açıldı.

Necati Selvitop‘un sunduğu törene Sakarya’dan katılan İmam Hatipler Kur’an-ı Kerim okudular. İmam Hatip Nihat Bektaş ve Dernek Başkanı Erdal Kumaş tarafından yapılan konuşmalarda Camiye bugüne kadar yapılan yardımları nedeniyle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘ya, Üsküdar Belediye Başkanı Av. Hilmi Türkmen‘e, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Düzce Gölyaka Belediye Başkanı Bekir Akbulut, Sancaktepe Belediye Başkan Yrd. Rıfkı Bektaş‘a, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Şube Müdürü Cemal Akdeniz‘e, Ortahisar Belediyesi Fen İşleri Müdürü Baki Altuntaş‘a  AK Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk‘a ve AK Parti İlçe eski Başkanı Murat Topkara‘ya, Organizatör Necati Selvitop‘a ve Şalpazarı Eğitim Derneği Başkanı Hasan Keskin‘e tüm hayırseverlere teşekkür edildi.

Törene; Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji Hammadde Etüt ve Arama Daire Başkanı İsmail Kara, KTÜ Genel Sekreteri Mehmet Karabayır, AK Parti Şalpazarı İlçe eski Başkanı Murat Topkara, Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Fatih Yılmaz, Üzümözü Mahallesi Muhtarı Mehmet Mertoğlu, ŞALFED Başkanı Semih Durmuş, Şalpazarı Eğitim Derneği Başkanı Hasan Keskin, Trabzon Şalpazarlılar Derneği Başkanı Turgut Kahraman, çok sayıda din görevlisi ve vatandaş katıldı.

Karadeniz Türk TV’den canlı yayınlanan törende Caminin borçları için yardım toplandı. Vatandaşlar Camiye yardım için sıraya girdi. Daha sonra Caminin kordelasını kesmek üzere düzenlenen açık artırma ilginç diyaloglara sahne oldu.  En yüksek teklifi veren Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Bektaş ile Almanya’dan gelen gurbetçi Aslan Toplu kordelayı birlikte kesmek üzere anlaştılar. Cami için toplanan yardımların yaklaşık 100 bin TL olduğu öğrenildi.

Vatandaşlara etli pilav, tatlı ve ayran ikramının ardından Cami açık artırmaya girenler tarafından kordela kesilerek idabete açıldı.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir