20 Eylül’de Trabzon hareketlenecek

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Hareketlilik Haftası dolayısıyla ‘Hayde Trabzon Hareket Zamanı’ sloganıyla çeşitli etkinlikler düzenliyor.

Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri, 20 Eylül Pazar günü saat 10.00’da Tanjant Yolu Trabzon Barosu önünden başlayıp, İpekyolu Fuar Alanı’nda sona erecek ‘Ödüllü Bisiklet Turu’ ile start alacak. Saat 12.00’de Devlet Sahil Yolu’ndaki ‘Hızlı Yürüme Yarışı’ ile devam edecek olan etkinlikler, Trabzon’da bir ilk olacak.

ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER DÜZENLENECEK

Trabzon Büyükşehir Belediyesinden konu ile ilgili yapılan açıklamada “20-26 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında, Trabzon’da çeşitli etkinlikler düzenlenecektir. 20 Eylül Pazar günü saat 10.00’da Trabzon Barosu önünden ‘Ödüllü Bisiklet Turu’ ile başlayacak etkinliklerimiz, saat 12.00’de Devlet Sahil Yolu’ndaki ‘Hızlı Yürüme Yarışı’ ile devam edecektir. Ardından yarışlarda dereceye girenler için saat 13.00’te ödül töreni düzenlenecektir. Trabzon kültürünün önemli bir parçası olan bilyalı yarışlarının yaşatılması adına saat 14.00’te başlayacak bilyalı yarışları ise hafta boyunca devam edecek. Ayrıca saat 15.00’te ‘Koca Ayak’ ve 16.00’da ‘4×4 Drag İtme’ yarışları gerçekleştirilecektir” ifadeleri kullanıldı.

61 ADET BİSİKLET VE SÜRPRİZ HEDİYELER VERİLECEK

Açıklamada ayrıca “Etkinlikler kapsamında bir hafta boyunca ‘Trambolin, Denge Simülatörü, Mini Golf, Mini Bowling, Şut Becerisi, Koca Ayak ve Limbo’ etkinlikleri yapılacaktır. 20 Eylül Pazar günü başlayıp 26 Eylül Cumartesi günü sona erecek etkinliklerimizde toplam 61 adet bisiklet ve birçok sürpriz hediyeler sahiplerini bulacak. Vatandaşlarımızın sporla iç içe bir hafta geçirmesini sağlamak amacıyla düzenlediğimiz etkinliklerimize tüm hemşehrilerimiz davetlidir. Öte yandan Sahil Yolu’nda bulunan bisikletlerimiz, 16-22 Eylül tarihleri arasında vatandaşlarımız tarafından ücretsiz olarak kullanılabilecektir” denildi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir