Bıçakçıoğlu Şalpazarı’nda konuştu: Mezarlık bekçiliği yapıyorsunuz

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Şalpazarı İlçe Şubat ayı Danışma Meclisi Toplantısı’nda bir konuşma yapan Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu, “Önemli olan insanların karnını doyurmak. Burada çok eskiden de yol derdiniz vardı, şimdi de yol istiyorsunuz. Ama göç sürüyor. Şalpazarı her geçen gün boşalıyor. Burada kalanlar mezarlık bekçiliği yapıyor” dedi.

orhan bicakcioglu baskan

Başkan Bıçakçıoğlu şöyle konuştu:

“Değişmedi hiçbir şey. Ben vekilken 17 yıl önce de derdiniz yoldu, şimdi de yol. Göç hala sürüyor. Aslolan bu Şalpazarı’nı yaşatmak. Bu Çepni’yi burada tutmak. Bizde gittikten sonra buralar ıssız kalacak. Doğan insanı burada nasıl doyururuz buna kafa yormak lazım. Ben göreve geldiğimde Beşikdüzü’nde 22 bin 100 kişi yaşıyordu. Şimdi 500 azaldı. Burda kalan cebinde devletin verdiği bir maaş kartı olanlar. Bunun 250’si ölüm, diğeri göç. Sizler burada mezarlık bekçisi gibisiniz. İş bulamayan insan göçüp gidiyor. Gurbette birisi ölecek gelecek. Sen tabutunu yaptıracak, tahtasını kestireceksin. Mezarını eştireceksin. Göreviniz bu. Burda kalanların. Niye genç yok burada? Çünkü çalışmaya gidiyor. Az cesaretli olan, az gözü pek olan Ankara’nın İstanbul’un yolunu tutuyor. Neden ? Çünkü karnı doyacak. O zaman biz bir şeyleri yanlış yaptık…

Devamı yayına hazırlanıyor…

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

 1. 21 Şubat 2016, 23:54

  Sn Hemşerilerim bu Şalpazarını hem şalpazarlılar hemde Şalpazarı dışındakiler hep siyasi malzeme vesilesi yıpıyorlar. Ya ne olur Şalpazarına bir yatırım yapın yaptık ettik deyin….. sakın yol yaptık çakıl döşedik demeyinde derseniz benim çok diyeceklerim olur pira

 2. 22 Şubat 2016, 19:27

  sayın vekilim
  siz vekilken madem 17 yıl evvel yol istiyorlardı o zaman niye yapmadınızda o insanların göç etmesini engellemediniz.o zaman insana sorarlar.yol olsaydı belki yatırım gelir ve biraz olsun göç engellenebilirdi.saygılarımla vekilim.siz gene yapın yolu sayın başkanım ne yaparsan elinle o gelir seninle.

 3. 25 Şubat 2016, 08:46

  Hal Böyleyken
  Belediye Başkanı Sn Refik Kurukız son on beş (15) gündür makamına uğramıyor. Bir kaç gündür Almanya’da ama onun öncesi nerede olduğu belli değil. Öğrendiğim kadarıyla da resmi bir görevlendirmesi de yokmuş. Seçildiği günden bu yana da sık sık uzun sürelerle de ortadan kaybolmaktadır.
  Refik Kurukız içn; Açılışlar, tanıtım günleri, dernekler, Hilmi Türkmen ziyaretleri bahane, arazi olmak şahane.
  Şalpazarı’nı düşünen kim?