Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünde Şehitlerimizi saygıyla andık

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bugün Çanakkale Zaferi’nin 106. yıldönümü. 1. Dünya Savaşı sırasında Osmanlı İmparatorluğu ile İtilaf Devletleri arasında 18 Mart 1915 tarihinde başlayan savaş, 9 Ocak 1916 tarihinde büyük bir zaferle sonuçlandı.

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünde Şalpazarı Atatürk İlk ve Ortaokulu Bahçesindeki Atatürk Anıtı önünde Sabah Saat 10.00’da çelenk töreni düzenlendi. Kaymakam Uğur Ünsal ve Belediye Başkan Vekili Erdal Kumaş Atatürk Anıtına çelenklerini koydular. Şehitlerimiz için yapılan saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımız okundu.

Atatürk İlkokulu Çok Amaçlı Konferans Salonu’nda düzenlenen “Şehitlerimizi Anma Töreni”nde ise Şalpazarı İHL Müdürü Kemal Türkmen Kur’an-ı Kerim okudu. Şalpazarı Anadolu Lisesi Müdürü Kadir Özdemir günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Çanakkale Zaferi konuşu film gösterimi yapıldı.

Törene; İlçe J. K. V. İlçe Emniyet Amiri Ahmet Kılıç, AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Zeki Çabuk, CHP İlçe Başkanı Erdoğan Kıran, İYİ Parti İlçe Başkanı Şennaz Yılmaz, daire amirleri ve öğretmenler de katıldı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir