• İmsak 00:00
  • Güneş 00:00
  • Öğle 00:00
  • İkindi 00:00
  • Akşam 00:00
  • Yatsı 00:00
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2024 - Şalpazarı

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıldönümünü coşkuyla kutladık

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

29 Ekim 1923’te Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından ilan edilen Cumhuriyetimiz 100 yaşında. Şalpazarı’nda Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıldönümü coşkuyla kutlandı.

Kutlama programı sabah Saat 09.30’da Kaymakamlık makamında, Kaymakam Semih Memiş‘in tebrikleri kabulü ile başladı. Daire amirleri, STK temsilcileri, şehit aileleri ve gazilerle, mahalle muhtarları ve vatandaşlar Kaymakam Semih Memiş‘e tebriklerini sundular.

Daha sonra Şalpazarı Hükümet Konağı önünden tören alanına kadar bando eşliğinde yürüyüş yapıldı. Kaymakam Semih Memiş ile Belediye Başkanı Refik Kurukız, daire amirleri ve vatandaşlar 100 metrelik Türk Bayrağını taşıyan öğrencilerle birlikte Atatürk İlk ve Ortaokulu bahçesine kadar yürüdüler.

Şalpazarı Atatürk İlk ve Ortaokulu bahçesindeki kutlamalar Atatürk ve Türk Büyükleri anısına yapılan saygı duruşu ile başladı. İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız ve Kaymakam Semih Memiş günün anlam ve önemini ifade eden birer konuşma yaptılar.

Törende öğrenciler şiirler okudular, sinevizyon gösterimi yapıldı, öğretmener korosu solo müzik dinletisi sundu. Çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeleri takdim edildi. Şalpazarı Eğitim Derneği’nin gönderdiği 6 bisiklet Kaymakam Semih Memiş tarafından başarılı öğrencilere teslim edildi.

Programda öğrencilerin Cumhuriyet dönemi folklor kıyafetleriyle oynadıkları halk oyunları ve Nigar Kukuoğlu‘nun seslendirdiği türküler oldukça beğenildi. Şalpazarı Ortaokulu’nda da ‘Cumhuriyet ve Atatürk’ konulu bir resim sergisi açıldı.

Kaymakam Semih Memiş, Belediye Başkanı Refik Kurukız ve İlçe Emniyet Amiri Ahmet Kılıç‘ın eşleriyle birlikte katıldıldıkları törene; İlçe J. K. Mustafa Karakuş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Türkmen, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Murat Ayaz, diğer bazı daire amirleri, AK Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk, CHP İlçe Başkanı Kemal Deniz, MHP İlçe Başkanı Mustafa Koç, İYİ Parti Parti İlçe Başkanı Şennaz Yılmaz, Yeniden RP İlçe Başkanı Ali Yazıcı ve Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanı Ali Topkara ile şehit aileleri, gaziler, mahalle muhtarları da katıldı

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir