Galatasaray – Trabzonspor maçının ardından ortalık durulmuyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ahmet cabuk

İstanbul’da 21 Şubat 2016 Pazar akşamı oynanan ve Galatasaray’ın 2-1 üstünlüğü ile tamamlanan olaylı Galatasaray-Trabzonspor maçının ardından sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Tuzlaspor Kulübü Başkanı hemşehrimiz Ahmet Çabuk, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)  tarafından Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK)’ya sevkedildi.

Tuzlaspor Kulübü Başkanı Ahmet Çabuk, sporda yaşanan adaletsizliğe isyanını şu sözlerle dile getirmişti:

“Hakemlerin kırmızı kart gördüğü,adaletin olmadığı,futbol oyunuyla değilde hakem oyunuyla sonucun belli olduğu lige Süper Lig denir. Futbolu idare edemeyen kuruma da TFF denir. Onurun haysiyetin şerefin olmadığı kuruma MHK denir. Numara yaparak arkadaşının hakkını çalan oyunculara da hırsız denir. Adaletsizlik karşısında susan dilsiz şeytandır.Tuzlaspor Kulüp Başkanı olarak beni sokmayan yılan bin yaşasın mantığını kabul etmiyorum. Duruşumuz bundan sonrada böyle devam edecektir. Sorumluluk makamında olanlar ya çözüm bulmalı yada çözüme yardımcı olmak için istifa etmelidir. “Ya bir yol bul, ya bir yol aç, yada yoldan çekil” diye güzel bir söz var…”

teyze ts

Galatasaray-Trabzonspor maçının ardından gerek saha içi olaylar nedeniyle ve gerekse yapılan açıklamalar nedeniyle Trabzonspor Kulübü Başkanı Muharrem Usta’nın da aralarında bulunduğu bir çok futbolcu ve yöneticileri PFDK’ya sevkeden TFF, listeye Tuzlaspor Kulübü Başkanı hemşehrimiz Ahmet Çabuk’u da dahil etti. Türkiye Futbol Federasyonu dün alınan kararda şu satırlara yer verdi:

TUZLASPOR Kulübü Başkanı AHMET ÇABUK‘un sosyal medya hesabında yer alan “sportmenliğe aykırı açıklamaları ” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 38. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

 1. 24 Şubat 2016, 10:54

  Sayın başkanım dik duruşunuzu bir TRABZONSPOR taraftarı olarak sonuna kadar destekliyorum. Arkandayiz sonuna kadar.

  Cezalar bizi yildiramaz.

  Yolunuz hep açık olsun inşallah.

  Muhammet ikinci

 2. 24 Şubat 2016, 11:29

  Diline ve yüreğine sağlık Ahmet Başkan. Seninle birlikteyiz.