• İmsak 00:00
 • Güneş 00:00
 • Öğle 00:00
 • İkindi 00:00
 • Akşam 00:00
 • Yatsı 00:00
 • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2024 - Şalpazarı

Şalpazarı A.Y.M.T.A.L’nin açtığı TUBİTAK Bilim Fuarı büyük ilgi gördü

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

aysml tubitak

Şalpazarı Ayten Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, eski adıyla Sağlık Meslek Lisesi’nin bu yıl ilk defa açtığı TUBİTAK Bilim Fuarı büyük ilgi gördü.

torenkaya  demir mustafa

Öğrencilerimiz kendi potansiyelinin farkına varacak

TUBİTAK Bilim Fuarının açılış töreninde bir konuşma yapan Öğretmen Kaya Türkoğlu, “Bugün TUBİTAK 4006 Bilim Fuarı kapsamında 89 proje ile sergimizi açacağız. Öğrencilerimize proje odaklı düşünme, yeni fikirler üretme, fırsatı sunmalarına yardımcı olacaktır. Teorik bilgilerini uygulamaya dökmelerine, bilgilerini doğrudan alma yerine, araştırma yaparak, yaşayarak öğrenip hayatlarına uygulayacaklar. Bir de öğrencilerimiz kendi potansiyelinin farkına varacak. İnşallah bu projenin amacına bu anlamda hizmet edeceğini ümit ediyorum” dedi.

DSC_1326

Okul Müdürü Mustafa Demir de konuşmasında, bu tür etkinliklerin hayal gücüyle becerinin birleşimi olduğunu ifade ederek, “Okulumuzun öncelikli amacı bilgiyi beceriye dönüştürmektir. Sadece bilgiye sahip bir insan bir robottan farksızdır. Kurulmuş bir robot ise icat edeni bile ortadan kaldırabilmektedir” diye konuştu.

DSC_1439

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fahri Bilici ise, “Bilim Şenliği’nin Gökçeköy’de ilkini gerçekleştirdiklerini şimdi ise ikincisini Şalpazarı A.Y.M.T.A.L.’nde, ilerki günlerde ise Şalpazarı Anadolu Lisesi’nde düzenlenecek 3’üncü Bilim Şenliği ile bu yıl bu alandaki çalışmaları tamamlamış olacağız. Bu yıl 3 okulumuzla yola çıktığımız bu çalışmaları önümüzdeki yıl tüm okullarımızla sürdüreceğiz” dedi.

DSC_1490

Konuşmaların ardından Şalpazarı A.Y.M.T.A.L. Coğrafya Öğretmeni Kaya Türkoğlu yönetiminde düzenlenen ve öğrenciler tarafından hazırlanan 89 projenin yer aldığı TUBİTAK Bilim Fuarı Şalpazarı Kaymakamı Cafer Sönmez, tarafından kordela kesilerek ziyarete açıldı. Sergiyi Garnizon Komutanı Mehmet Taşkın, Belediye Başkanı Refik Kurukız ve diğer davetlilerle birlikte gezen Kaymakam Cafer Sönmez, bilimsel eserleri hazırlayan öğrencileri standları başında tek tek dinledi. Sergiyi çok beğenen Kaymakam Cafer Sönmez ve diğer ziyaretçiler, öğrencileri ve başta Okul Müdürü Mustafa Demir olmak üzere emeği geçenleri tebrik ettiler.

DSC_1500

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

 1. 25 Mayıs 2016, 11:45

  İlçemiz öğrencilerinin hazırlamış oldukları ” Bilim Şenliği ” etkinliğinde emeği geçen öğrencileri ve onları bu etkinliğe hazırlayan çok değerli öğretmenlerini tebrik ediyorum,başarılar diliyorum.

  Yüksel UÇAR