Şalpazarı’nın eski dolmuş simsarı Gencağa Çakır ebediyete uğurlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

1970 ve 1980’li yıllarda Şalpazarı – Beşikdüzü minibüs dolmuş simsarlığı yapan Gencağa Çakır bir süreden beri kanserle boğuşurken yakalandığı korona nedeniyle tedavi gördüğü Vakfıkebir Devlet Hastanesi’nde dün gece Saat 22.05 sıralarında 79 yaşında hayata veda etmişti. 7 evlat babası eski simsar bugün Şalpazarı’nda son yolculuğuna uğurlandı.

Abdullah ve İsmail Çakır‘ın babaları, Özdemir Market sahibi Metin Özdemir‘in de kayın pederi olan Gencağa Çakır‘ın cenaze namazı Şalpazarı Merkez Camii önünde Cuma namazı sonrasında kılındı. İlçe Müftüsü Hüseyin Hacıfettahoğlu‘nın kıldırdığı cenaze namazında Gencağa Çakır‘ın ailesi ve yakınlarıyla, Şalpazarı Kaymakamı Zekeriya Murat Şahan, Belediye Başkanı Refik Kurukız, CHP İlçe Başkanı Erdoğan Kıran ve MHP İlçe Başkanı Mustafa Koç da saf tuttu. Cenazeye İYİ Parti İlçe Başkanı Şennaz Yılmaz‘ın yanı sıra Şalpazarı Belediyesi eski Başkanı Fehmi Cengiz ile çok sayıda esnaf ve kamu görevlisi de katıldı.

Cenaze namazının ardından Gencağa Çakır‘ın cenazesi Şalpazarı Belediyesi’na ait cenaze arabasıyla Üzümözü Mahallesi’ne götürülerek aile kabristanlığına defnedildi.

Merhum Gencağa Çakır‘a Allah’tan rahmet ,yakınlarına da başsağlığı ve sabır diliyoruz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir