Trabzon Büyükşehir Belediyesi otobüs seferleri çok yakında başlayacak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi’nin bugünkü toplantısında bir açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Tonya ve Şalpazarı İlçelerine otobüs seferlerinin önümüzdeki günlerde başlayacağını müjdeledi.

Başkan Zorluoğlu Meclis’te ulaşımla ilgili konuların görüşüldüğü sırada, “Trabzon’da Büyükşehir Belediyesi olarak sadece Tonya ve Şalpazarı’na otobüsle ulaşım sağlamıyorduk. Gerek seçim dönemindeki talepler, gerek seçimden sonraki çalışmalarımız bu iki ilçemize de böyle bir imkan sağlama noktasına artık neticelendi. Yeni otobüslerimizi bekliyordum. 9 tanesi geldi. Ben doğrusu şu anda elimizde 10 metreden büyük araçlar olduğu için bu araçların Tonya ve Şalpazarı’na uygun olmayacağını düşündüğümden gelecek diğer büyük araçları bekliyordum ama şimdi Tonya için bu 12 metrelik aracın da uygun olacağını anlıyoruz. Dolayısı ile elimizdeki 12 metrelik araçlardan bir tanesini Tonya için inşallah bir iki gün içinde hazırlar göndeririz. Çünkü bu iki ilçemize bu kadar beklediniz, size sıfır araç vereceğiz demiştik. Her iki İlçemize de hayırlı olsun” diye konuştu.

“Araçlar aynı büyüklükte olsun”

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili hemşehrimiz Atilla Ataman söz alarak, “Hem Şalpazarılı hem Tonyalı olarak size teşekkür ediyorum. Söz çok önemli bir şey. Verdiğiniz sözleri de tutuyorsunuz. Arkadaşınız olarak da bundan gurur duyuyorum” dedi ve ekledi; “İki araç da aynı büyüklükte olsun”

Ataman’dan sonra söz alan Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız da, “Sayın Başkanım buradan müjdeyi verdiniz. Ben de size İlçem adına teşekkür etmek istiyorum.  Zaten sözünüz vardı. Atilla başkanın da söylediği üzere hem sözünüzü tutuyorsunuz hem de buradan müjdeyi Şalpazarılılar’a ve Tonyalılar’a vermiş oluyorsunuz. Ben de size çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Metin Günay da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu‘na Şalpazarı’na otobüs müjdesi için teşekkür etti.

20 yeni otobüs sipariş eden Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin, gelen 9 yeni otobüsten birini önümüzdeki günlerde Şalpazarı hattına koyması bekleniyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir