Şalpazarı’nda 112 Paletli Ambulansla Hayat Kurtarıyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Murat Topkara’nın göreve geldikten kısa bir süre sonra Şalpazarı İlçe Hastanesi’ne kazandırdığı ve halen Şalpazarı 112 Acil Sağlık İstasyonu emrinde bulunan yaklaşık 1 milyon lira değerindeki paletli ambulans yolları karla kapalı mahallelere ulaşarak acil durumdaki hastaları alıp getiriyor.

Karla mücadele ekiplerinin iş makineleriyle açtığı yollar yağan karla yeniden kapanıyor. Bu durumda devreye yarım metrenin üzerindeki karda engel tanımayan paletli ambulans giriyor.

Şalpazarı 112 Acil Sağlık Hizmetleri görevlileri paletli ambulansla ilk olarak geçen yılbaşı öncesi yağan karda yolu kapanan Kasımağzı Mahallesi’nde “Ömercük” lakaplı Ömer Uçar’ın rahatsızlanan çocuğunu yarım metre karda alıp Şalpazarı İlçe Hastanesi’ne getirdi. Şalpazarı 112 görevlileri paletli ambulansla dün de yolu kardan kapalı durumda olan önce Sugören Mahallesi’nde Erdoğan Akssoy’un oğlu Osman Sami Aksoy adlı hastayı, akşam saatlerinde de Üzümözü Mahallesi’nde Melahat Çakır (56) adlı hastayı evlerinden alarak Hastaneye getirdi.

Hasta yakınları, Trabzon’da 2 adet paletli ambulanstan birinin Şalpazarı İlçe Hastanesi’nde bulunmasının önemine işaret ederek, “Bu ambulans sayesinde kendimizi daha güvende hissediyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” diyerek memnuniyetlerini ifade ettiler.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir