Zeki Çabuk’a, AK Partili Belediye Meclisi Üyelerinin RET oyunun nedenini sorduk

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

zeki cabuk ret verdik

Şalpazarı Belediye Meclisi’nin dün yapılan olağanüstü toplantısında, Belediye Başkanı Refik Kurukız‘a İller Bankası’ndan Şalpazarı Belediyesi adına 15 Milyon TL’ye kadar kredi alma yetkisinin verilmesi, AK Partili 5 üyenin RET oyuna karşılık, MHP’li 6 üyenin oylarıyla kabul edilmişti.

Bugün AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Zeki Çabuk‘a, Partisinin Şalpazarı Belediye Meclisi Üyelerinin, “Belediye Başkanı Refik Kurukız’a 15 Milyon TL’ye kadar kredi kullanma yetkisi verilmesi” tasarısına RET oyu vermesinin nedenini sorduk.

Kendisi de 2 ay öncesine kadar Şalpazarı Belediye Meclisi Üyesi olan AK Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk, “Göz göre göre Şalpazarı Belediyesi’nin borç batağına sürüklenmesini kabul edemezdik” dedi.

“Halen Şalpazarı Belediyesi’nin 3.9 milyon TL dolayında kamu borcu var. 3.7 milyon TL’ye ihale edilen Belediye Hizmet Binası da Şalpazarı Belediyesi’ne vade sonuna kadar nerdeyse 8 – 10 milyon TL yük bindirecek. Burada 655 bin TL’ye bir bina da kamulaştırıldı. Bu da faizlerle birlikte 1 milyon TL’yi bulacak. Zaten en son yapılan bina kamulaştırmasının bedeli taksitler halinde Şalpazarı Belediyesi’nden tahsil edilmeye başlandı” diyen AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Zeki Çabuk şöyle devam etti:

“Biz AK Parti Şalpazarı İlçe Teşkilatı olarak, Ankara’daki birlikteliğin tabanda da olması için Belediyemize tüm desteğimizi vermeye hazırız. Belediyemizin bir projesi varsa bunu İlçe Başkanlığımızla, Milletvekillerimizle ve Bakanlarımızla Belediyemizi borçlandırmadan yapma cihetine gidelim.

Vebal altına giremezdik

Kamulaştırma ve diğer kamu borç kesintilerinin başladığı bir ortamda Belediyemiz, önümüzdeki dönemde de (2019 yılı Mahalli Seçimleri sonrası) Belediye Hizmet binası borçları tahsil edilmeye başlanacağı için işçilerin maaşlarını bile vermekte zorlanacak. Biz yeni bir borçlanmaya EVET diyerek, Şalpazarı Belediyesi’nin göz göre göre batağa sürüklenmesinin vebalini alamazdık”

Belediyemize her türlü desteği verdik, yine vereceğiz

Başkan Zeki Çabuk, bunun için AK Parti Teşkilatı olarak, Şalpazarı Belediyesi’nin borçlandırılması teklifine Meclis Üyelerinin HAYIR dediğini kaydetti ve ekledi:

“Biz bugüne kadar Şalpazarı Belediyesi’ne hizmet anlamında Belediye Meclisi Üyelerimiz, İlçe Başkanı ve Tüm Teşkilatımızla destek verdik. Bundan sonra da destek vermeye devam edeceğiz”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir