Cumhuriyetimizin 99. yıldönümünü coşkuyla kutladık

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Cumhuriyeti’nin 99. kuruluş yıldönümü törenlerle kutlandı. Şalpazarı’ndaki kutlamalar dün Atatürk İlk ve Ortaokulu bahçesindeki Atatürk anıtına Kaymakam ve Belediye başkanı çelenklerinin konulmasıyla başladı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Kaymakam Zekeriya Murat Şahan kaymakamlık makamında tebrikleri kabul etti. Daha sonra öğrenciler ve protokol bando takımı eşliğinde kortej yürüyüşü gerçekleştirdi. Yürüyüş Spor Salonu önünde son buldu.

Salondaki tören Atatürk ve Türk Büyükleri anısına saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Kaymakam Zekeriya Murat Şahan ve Belediye Başkanı Refik Kurukız halkın, öğrencilerin ve protokolün bayramlarını kutladı.

Törende Kaymakam Zekeriya Murat Şahan günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Öğrenciler Cumhuriyet şiirleri okudular. Cumhuriyet konulu sinevizyon gösterimi yapıldı. Öğrenci koroları da Atatürk’ün sevdiği türküleri seslendirdiler.

Cumhuriyet konulu çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeleri Kaymakam Zekeriya Murat Şahan, Belediye Başkanı Refik Kurukız ve Şalpazarı MYO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Harun Kahveci tarafından verildi.

Törenin son bölümünde ihtiyar horoncular horon gösterisi sundular.

Cumhuriyet Bayramı törenlerine İlçe J. K. Mustafa Karakuş, İlçe Emniyet Amiri Ahmet Kılıç, daire amirleri, Şehit aileleri ve gazilerle, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir